Šalis, kurioje gyvename

Lietuvos pirmininkavimo ES tikslai pristatyti pagrindiniuose Čikagos lobistiniuose centruose

Written by admin · 1 min read

  Lapkričio 12 d. LR Generalinio konsulato kvietimu Čikagoje besilankantis LR ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis susitiko su miesto politine, verslo bei akademine bendruomenėmis.

 

Ambasadoriaus vizito tikslas – pagrindiniuose Čikagoje veikiančiuose lobistiniuose centruose pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai prioritetus, akcentuojant Transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimą ekonomikos, energetikos ir saugumo srityse, ES plėtros politikos svarbą, o  taip pat ES politiką Rytų Partnerystės regione. Glaudžiai bendradarbiaujant Lietuvos ir Kroatijos generaliniams konsulatams Čikagoje, susitikimuose taip pat dalyvavo Lietuvos pirmininkavimo metu Europos Sąjungos nare tapusios Kroatijos ambasadorius JAV Josip Joško Paro.

Čikagos užsienio reikalų taryboje (Chicago Council on Global Affairs), kurios prezidentu neseniai tapo buvęs JAV ambasadorius NATO Ivo Daalder, surengtas susitikimas su politiniu, ekonominiu miesto elitu bei Čikagoje reziduojančiu diplomatiniu korpusu. Daugiau nei šimtui kviestinių svečių pristatydamas Lietuvos ir Kroatijos ambasadorius I. Daalder, prisipažino: “pirmiausia dėl nedidelių valstybių, tokių kaip Lietuva ir Kroatija, veržlumo, optimizmo ir visada atviro bendravimo būdo, nesilaikiau standartinės diplomatinės rekomendacijos svarbiausiais saugumo klausimais NATO visų pirma konsultuotis su didžiausiomis narėmis: Jungtine Karalyste, Prancūzija bei Vokietija“, o baigdamas pokalbį reziumavo – “ši atvira ir nuoširdi diskusija dar kartą patvirtino mano pastebėjimus”. Pokalbio metu ypač daug dėmesio skirta Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai iššūkiams, pasaulinės ekonominės krizės pasekmių suvaldymui, prasidėjusioms deryboms dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo, NATO, Rytų Partnerystei ir kitoms temoms. Diskutuota apie JAV ir ES bendradarbiavimą asmens duomenų apsaugos bei JAV ir ES vidaus politikos klausimais.
    Lietuvos ir Kroatijos ambasadoriai taip pat susitiko su vieno prestižiškiausių JAV – Čikagos universiteto (Univeristy of Chicago), Politikos instituto studentais bei dėstytojais, su kuriais diskutavo JAV ir ES bendradarbiavimo, demokratijos plėtros, saugumo politikos ir kitomis temomis. Studentų klausiamas, ambasadorius Ž. Pavilionis kalbėjo apie Lietuvos, kaip vienos sėkmingiausių regione, transformacijos istoriją, stojimo į ES ir NATO procesus, o taip pat apie JAV ir ES ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo įtaką demokratijos raidai pasaulyje. Kroatijos ambasadorius J. Paro pristatė Kroatijos nueitą kelią nuo karo nuniokotos valstybės iki šalies ES narės.
    Čikagos universiteto Politikos instituto steigėjas ir direktorius yra David Axelrod, pagrindinis JAV prezidento B. Obamos perrinkimo kampanijos strategas, šiuo metu užimantis vyriausiojo prezidento patarėjo pareigas. Instituto tikslas – ruošti naują JAV politikos ir administracijos lyderių kartą.  

    Nuotraukose:
1.    Ambasadorius Ž. Pavilionis susitiko su Čikagos universiteto Politikos instituto studentais ir dėstytojais;
2.    Ambasadorius Ž. Pavilionis kalba Čikagos politinei bei verslo bendruomenei Čikagos užsienio reikalų taryboje.