Šalis, kurioje gyvename

LR generalinis konsulas Čikagoje susitiko su miesto meru

Written by admin · 58 sec read

Lapkričio 29 d. LR generalinis konsulas Marijus Gudynas susitiko su Čikagos miesto meru Rahm Emanuel.  Susitikimo metu buvo aptartos Čikagos ir Vilniaus bendradarbiavimo tarptautinėje susigiminiavusių miestų programoje galimybės, kalbėta apie R. Emanuel galimą vizitą į Lietuvą, taip pat apie galimybes bendrai paminėti JAV ir Lietuvos didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno, pirmųjų gabenusių oro paštą, skrydžio per Atlantą 80-mečio sukaktį.

„Sveikinu atvykusį generalinį konsulą Marijų Gudyną ir džiaugiuosi galėdamas tęsti ir stiprinti dviejų miestų bendradarbiavimą“, sakė meras Rahm Emanuel. „Ši partnerystė skatina abipusius ekonominius ryšius bei tarnauja Čikagos, kaip globalios ekonomikos centro, įvaizdžio puoselėjimui. Čikaga didžiuojasi, jog čia gyvenanti lietuvių bendruomenė praturtina miesto gyvenimą ir istoriją, bei tikisi dar daugelio progų bendradarbiauti.“ R. Emanuel pabrėžė, kad siekia ryšio tarp Vilniaus ir Čikagos palaikymo bei tolesnio bendram ekonominiam augimui būtino dialogo skatinimo. Per pastaruosius trejus metus eksportas iš Čikagos į Lietuvą išaugo 82 procentais, o iš ten į Čikagą 72 procentais.

Susitikimo metu generalinis konsulas M. Gudynas atkreipė mero dėmesį, jog ateinantys 2013 metai Lietuvai bus svarbūs ir atsakingi, kadangi ji pusę metų stovės prie ES Tarybos vairo, bei pasiūlė, kad tai būtų puiki proga aplankyti Vilnių. Diplomatas taip pat informavo, kad kitais metais bus švenčiama 80-ties metų S. Dariaus ir S. Girėno transatlantinio skrydžio sukaktis, ir pasiūlė ją minėti kartu. Susitikime sutarta 2013 metais LR Generaliniam konsulatui ir Čikagos miestui surengti bent kelis bendrus renginius.

Konsulas pasveikino tądien gimtadienį šventusį merą bei perdavė jam lietuviškų suvenyrų rinkinį.

Nuotraukoje R. Emanuel (kairėje) ir M. Gudyno susitikimo akimirka (fot. Patrick Pyszka)

 

 

Up Next: Adventas