Šalis, kurioje gyvename

Rasa Strimaitytė. Rusija: JAV sprendimas nutraukti branduolinę sutartį būtų pavojingas žingsnis

Written by Biciulystė Siūlo · 42 sec read

Rusija įspėjo Jungtines Valstijas dėl Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) nutraukimo. Užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sekmadienį valstybinei naujienų agentūrai TASS sakė, kad „tai būtų labai pavojingas žingsnis“. Tarptautinė bendruomenė to esą nesuprastų, ir net būtų sulaukta „griežto pasmerkimo“. Sutartis, anot S. Riabkovo, yra svarbi tarptautiniam ir branduoliniam saugumui bei „strateginio stabilumo išsaugojimui“.JAV prezidentas Donaldas Trampas šeštadienį paskelbė, kad „nutrauks sutartį“. „Rusija pažeidė susitarimą, – sakė jis. – Mes neleisime, kad ji pažeidinėtų branduolinį susitarimą ir įsigytų ginklų, kai mums neleidžiama to daryti“. S. Riabkovas pasmerkė JAV vyriausybės mėginimą „šantažo metodais“ pasiekti nuolaidų.

Viceministras agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad jei Vašingtonas ir toliau elgsis „nesupratingai ir grubiai“, Rusijai neliks jokio kito pasirinkimo kaip imtis „atsakomųjų priemonių“. Jos esą tada būtų taikomos ir karinių technologijų sričiai. Tačiau Maskva, anot viceministro, iki to nenori prieiti.

S. Riabkovas atmetė D. Trampo argumentą, kad Rusija pažeidžia INF susitarimą. Maskva nepažeidžia susitarimo, o priešingai, jo „kuo griežčiausiai“ laikosi. Tuo pat metu Rusija esą „daug metų buvo kantri“, JAV rimtai pažeidinėjant susitarimą.

Elta