Šalis, kurioje gyvename

Tarptautinėje parodoje Čikagoje pristatyta Lietuvoje gaminama produkcija

Written by admin · 1 min read

Birželio 9 d. – 11 d. Čikagos McCormick Place parodų rūmuose vykusioje tarptautinėje parodoje „FMI CONNECT 2015“ buvo pristatomi ir lietuviški produktai. Šiam tikslui į Čikagą atvyko verslininkų iš Lietuvos delegacija bei žemės ūkio ir komercijos atašė JAV Vaidotas Ašmonas, prie jų prisijungė lietuviškų maistą importuojančių ir distribucinių įmonių JAV atstovai.

 

Lietuviškus stendus parodoje ir su verslininkais bendravo Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, kuris džiaugėsi augančiu Lietuvos gamintojų dėmesiu JAV rinkai ir kvietė įmones aktyviai ieškoti joje nišų. “JAV rinka yra prognozuojama. Skirtingai nei kai kurios kitos mums geriau pažįstamos rinkos, JAV pasižymi stabilumu ir ypač didele vartotojų perkamąją galia. Dauguma Europos šalių čia yra įsitvirtinę ir plečiasi. Jei Lietuvos gaminama produkcija puikiai konkuruoja išsivysčiusių ES šalių rinkose, ji puikiausiai gali įsitvirtinti ir čia. Jau šiandien daug Lietuvos produktų galime rasti JAV parduotuvių lentynose, kas įrodo kad mūsų produkcija atitinka šios šalies standartus. Reikia dėti dar daugiau pastangų, kad lietuviškos prekės pasiektų ne tik etnines JAV rinkas, bet ir būtų parduodamos didžiuosiuose prekybos tinkluose, kuriuose kasdien perka milijonai amerikiečių. Tikiu, kad sutelktomis pastangomis galima sukurti lietuviško produkto sėkmės JAV istoriją” – sakė M. Gudynas.
„FMI Connect 2015“ parodoje savo produkciją pristatė šešios Lietuvos įmonės – UAB „Naujasis Nevėžis“ (sausi pusryčiai, saldūs bei sūrūs užkandžiai), UAB „Buga LT“ (padažai, majonezai), UAB „Vikeda“ (ledai), UAB „ITALIANA LT“ (putojantis vynas, gazuotas aromatizuotas vyno gėrimas, fermentuotas gėrimas, sidras, vermutas, aperityvas, brendis, degtinė), AB „Stumbras” (degtinė, trauktinė, likeris) ir UAB „Kėdainių konservų fabrikas“ (konservuotos daržovės, pomidorų padažai, majonezai, uogienės, daržovių sriubos, mišrainės, salotos). Renginyje taip pat dalyvavo į JAV lietuviškus ir kitų Europos šalių maisto produktus importuojančių įmonių „Food Depot International“ bei „B&I Overseas Trading“ ir distribucinės įmonės „Baltic Food Distributing Inc.“ atstovai.

Šiemet tarptautinėje parodoje „FMI Connect 2015“ dalyvavo daugiau kaip 700 dalyvių. Parodą aplankė daugiau kaip 400 mažmenininkų atstovų ir daugiau kaip 12500 profesionalių pirkėjų.