Šalis, kurioje gyvename

Tomas Čyvas. Raudonasis maras

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Maicol David Lynch / PW

Kas gi dabar tose Amerikos, Europos ir Okeanijos gatvėse vyksta? Ogi raudonasis mar(azm)as.

Pagal geriausias revoliucijų tradicijas po vienodais lozungais sulenda ir organizuotai suganyti kvailiai, ir nuoširdūs tikrai nuskriausti (kad ir tos pačios policijos) kovotojai, ir religiniai fanatikai, ir kriminalinis gaivalas, ir psichiniai ligoniai.

Priežastis ir dingstis visada skirtingi dalykai. Dingstis – sadistiškai pasielgusio ir žmogų nužudžiusio policininko poelgis ir gremėzdiška sistemos reakcija. Priežastis – organizuotas ir neatslūgstantis noras įdiegti JAV kitokią valdžią ir sistemą vietoje teisinės valstybės ir demokratijos. Nekuriu sąmokslo teorijų ir neieškau mistinės pasaulio valdžios. Tiesiog matau tendencijas, taip, kaip aš jas gebu suprasti.

Panašu, kad tikrai ten senokai karo nebuvo toje teritorijoje. Gal veltui konservatyvi JAV valdžia taip ilgai ir nuosekliai darė viską, kad JAV teritorijoje nebūtų to, ko taip atkakliai nori ir siekia šitą pamišusių leftistų gauja? Išlepo jau ne viena karta. Pas mus dar tik viena nematė priešiško tanko tanko ir žmogžudžio gyvai, o ten jau kažkelinta įprato. Įprato, kad samdyti profesionalai išsprendžia reikalus kažkur ir paskui dar gali būti taikių pacifistų už tai apspjaudomi.

Šita padermė priima viską, kaip duotybę, kuri niekam nieko nekainuoja. Kaip talonas sovietinei valgyklai. Tokie patys padugnės skambindavo Vietname žuvusių ar sužalotų JAV karių šeimoms ir tyčiodavosi bei džiaugdavosi, nes manė arba buvo pasamdyti manyti kovojantys už taiką visame pasaulyje.

Anuos kartais dosniai pašerdavo Kremlius, bet anie atrodo kažkokie dar net padoresni. Anie snukius dengdavo tik nuo ašarinių dujų. Šitie turi koronos viruso priedangą. Anie kažkaip, iš distancijos žvelgiant, atrodo drąsesni ir tikresni. Tada dalis jų tiesiog bijojo – kas žmogiška – eiti į kariuomenę – su policija gatvėse „pasitūsint“ drąsiau. Na, vis tiek juk guminė kulka nėra tas pats, kas Azijos komunisto tikra.

Egzistencinis nerimas neapimtų, jei nesuvokčiau, kad JAV yra NATO branduolys. Garantas to, kad neteks eiti kokio nors Juozo Lukšos Daumanto pėdomis, nes emigruoti jau nebus kur. O mes gyvename pašonėje rytinės išgamos, kuri visada rėmė ir gražiai apdainuodavo tokius „taikius protestus“. Todėl God Bless America … and … na nežinau ką čia cenzūriško palinkėt visiems, kas bent drįsta niekšingai pakęsti šitą raudonojo šėtono kariauną. Dargi ciniškai kažką vapėdami apie demokratiją.

O Lietuvoje dar yra ką griauti po to, kai angluose išniekino paminklą Vinstonui Čerčiliui, o JAV užkliuvo net  Tadas Kosciuška. „Taikūs ir protestuotojai“ niekad nesustoja. Panašius procesus įspėjau dar tada, kai Lietuvoje Vilniaus meras Remigijus Šimašius ėmėsi naktinių atiminties lentelių vagysčių. Jo idėjos broliai tada atvirai sakė nesustosiantys, o  eisiantys ir link Kudirkos, ir Brazdžionio, ir link Maironio. Pagal pamišusios logiką reiks nušluoti visą istorinę atmintį, įskaitant karalius ir kunigaikščius, nes ji netelpa į ideologijos karkasą.

Apsimestinio, o kartais gal ir nuširdžiai buko, bet niekingo kovos su rasizmo, antisemitizmo ar kitokio reikalo šmėklomis vajaus veikėjai gal kryptingai troško, o gal nė girdėti nepajėgė, kad jų veikimo būdas – istorijos sterilizacija – atves te, kur dabar esame.  Ta proga ima nebeatrodyti jau juokingi ir sarkazmai apie šachmatų figūrų spalvų kaitas arba mėginimą šiame žaidime įvesti figūrų lyčių paritetą. Kai valdžią gauna idėjiškai raodonieji, jie spalvina viską ideologiškai „teisingai“.

valstietis.lt