Šalis, kurioje gyvename

Ž.Pavilionis: Lietuvos vardas JAV Vakarų krante turi būti girdimas dar geriau

Written by admin · 1 min read

    Lietuvos ambasadorius JAV Ž.Pavilionis spalio 4-6 d. pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai pasiekimus ir likusius tikslus JAV Vakarų kranto verslo, politikos bei akademinio pasaulio atstovams.

Lietuvos pirmininkavimas ES, taip pat verslo ir studijų galimybės Lietuvoje buvo pristatytos Berkeley mieste, Kalifornijos universitete (University of California) veikiančiame Europos Sąjungos prsitatymo centre. Renginyje dalyvavo ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Rektorius Nerijus Pačėsa.   

Ž.Pavilionis taip pat susitiko su Los Andželo Pasaulio reikalų tarybos (angl. World Affairs Council) nariais. Vietos verslo, kultūros ir politikos atstovus  labiausiai domino naujos ekonomines bendradarbiavimo galimybės, kurias galetų atverti prasidejusios derybos tarp ES ir JAV dėl Transatlatinės prekybos ir investicijų sutarties, geopolitiniai pokyčiai dėl prasidėjusios skalūnų revoliucijos bei ES politika Rytų kaimynystėje.   

Susitikęs su Los Andžele reziduojančiais ES Generaliniais konsulais, ambasadorius Ž.Pavilionis domėjosi galimybėmis plėsti ES šalių veikimą JAV Vakarų krante, kurio svarba pastaruoju metu sparčiai auga dėl didėjančio inovacijų ir technologijų vaidmens šalies ekonomikoje, ypatingo JAV Vakaruose veikiančių universitetų santykio su verslu, globalinio JAV Vakarų kranto kultūros ir audiovizualinės industrijos poveikio, 2014 m. atsidarysiančio praplatinto Panamos kanalo, kuriuo iš Europos tiesiai per kanalą JAV Vakarų krantą galės pasiekti ir didelio tonažo laivai, šiuo metu priversti plaukti aplink kontinentą.    

Dėl gausių emigrantų bendruomenių bei didėjančios 40 milijonų gyventojų turinčios Kalifornijos globalinės svarbos dauguma ES šalių turi savo generalinius konsulatus JAV Vakarų krante, o pagal veikiančių generalinių konsulatų skaičių (92) Los Andželas pasaulyje yra antrasis miestas po Niujorko.   

Ambasadoriaus Ž.Pavilionio teigimu, jeigu Lietuva siekia užsitikrinti vietą ateities ekonomikoje, išlaikyti savo konkurencinius gebėjimus, ji privalo dar geriau įsitvirtinti JAV Vakarų krante, o ne tik JAV rytuose (Vašingtone, Niujorke) ar centre (Čikagoje), kur tradiciškai veikė Lietuvos atstovybės.   
„Globalinės tendencijos verčia mus kreipti vis didesnį dėmesį JAV vakarų ir pietų valstijoms, kur koncentruojasi technologijos, ir sparčiausiai auga ekonomika, todėl ES atstovybių vadovai Los Andželes siūlė Lietuvai atkreipti didesnį dėmesį į JAV Vakarus, kur Lietuva, dėl gausios lietuvių bendruomenes, turi dideles perspektyvas,” sakė ambasadorius po susitikimo.   

Ž.Pavilionis spalio 6 Šv. Kazimiero parapijoje taip pat atidarė Los Andželo lietuvių dienas – didžiausią lietuvių renginį JAV Vakarų krante, kuriame jau 27 metus kasmet susirenka tūkstančiai lietuvių.  

Nuotraukoje: Ambasadorius Ž.Pavilionis (dešinėje) su Los Andželo miesto Tarybos nariu Tom LaBonge (kairėje), atstovaujančiu lietuvių apgyvendintą Los Andželo rajoną  ir vadovaujančiu susigiminiavusių miestų institucijai “LA Sister Cities”, bendradarbiavimui su Kauno miestu. Viduryje – Lietuvos garbės konsulė D.Navarette.