Šis bei tas

Kas naujo LR vyriausybėje?

Written by admin · 1 min read

Į Pasaulio ekonomikos forumą  Davose nebevyks A. Kubilius, nes pasikeitus Vyriausybei nebeužima premjero pareigų.Pasaulio ekonomikos forumas tradiciškai vyksta sausio mėnesį Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės patarėja dirbs socialdemokratė Vilija Vertelienė, turinti gydytojos ir teisininkės išsilavinimą. Jos pavardė nurodyta Valstybės tarnybos departamento skelbiamoje informacijoje apie ministerijų darbuotojus.

LR Kultūros ministerijai vadovauja “darbietis” Šarūnas Birutis. LR kultūros viceministro pareigas pradėjo eiti socialdemokratas kompozitorius Faustas Latėnas, kuris dėl šio posto  paliko kultūros atašė Lietuvos ambasadoje Rusijoje pareigas. Kitas kultūros viceministras – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Edvardas Trusevičius –  Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, eina Lietuvos lenkų sąjungos sekretoriaus pareigas.Kol kas laisvas trečiojo viceministro postas. Savo atstovą į jį turi deleguoti Darbo partija.
 
Energetikos ministerija teigia, jog naujas viceministras ir Vilniaus tarybos narys “darbietis” Algimantas Zaremba, kuris iki šiol dirbo Prancūzijos koncerno “Dalkia” valdomoje bendrovėje “Vilniaus energija” ir kuris Vilniaus etikos sargų buvo pripažintas supainiojęs interesus, nusišalins nuo kai kurių sprendimų priėmimo.
 
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad buvusio švietimo ministro Gintaro Steponavičiaus patvirtinta nauja stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka, kurios įsigaliojimas buvo numatytas 2014 metais, prieštarauja Mokslo ir studijų įstatymui bei konstituciniam teisinės valstybės principui.
 
LVAT išplėstinė teisėjų kolegija taip nusprendė išnagrinėjusi administracinę bylą pagal Vaiko teisių apsaugos (VTA) kontrolieriaus įstaigos prašymą.

Teisingumo ministerija siūlo bausti kontrabandines cigaretes ir alkoholinius gėrimus perkančius asmenis. Administracinių teisės pažeidimų kodekse dabar numatyta atsakomybė už neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą. Pataisų autoriai teigia, kad būtų naudinga bausti ir pirkėjus, tik neaišku, kaip jie būtų gaudomi. Baus už kontrabandinių cigarečių rūkymą – dviejų minimalaus pragyvenimo lygio (260litų) bauda. Jei cigarečių kiekis  cigare nesiekia dviejų min. pragyvenimo lygio sumos, tada bauda bus lygi 300 lt.

Kova su kontrabanda panaši į kovą su vėjo malūnais. Praeitais metais sulaikyta 165 mln. cigarečių kiekis tėra tik 35.5 proc. viso kontrabanda atgabenamų cigarečių kiekio.Daugiausia kontrabandos sugauta  2010 m. ketvirtame ketvirtyje – tai sudarė  43 proc. visos kontrabandos.