Šis bei tas

Lietuviškai parduotuvei – sankcijos už kontrabandą

Written by Biciulystė Siūlo · 55 sec read

Viename Rytų Anglijos mieste vietos savivaldos sankcijų sulaukė parduotuvė lietuvišku pavadinimu – nustatyta, kad joje prekiauta kontrabandinėmis cigaretėmis ir alkoholiniais gėrimais.

Lincolnshire’o grafystės policija pranešė, kad jos taikinyje atsidūrė parduotuvė, esanti Spaldingo mieste, adresu 30 Westlode gatvėje.

Jungtinės Karalystės kompanijų registro duomenimis, ten veikia Lietuvos piliečių vadovaujamos bendrovės „Pasaka Ltd“ parduotuvė „Pasaka“. Būtent tokia iškaba ant šiuo adresu pažymėto pastato matyti ir naujausiose „Google Street View“ nuotraukose.

Policijos teigimu, pareigūnai gavo duomenų apie tai, kad čia vyksta nelegali prekyba. Ši informacija buvo patikrinta dirbant po priedanga – policijos bendradarbiai įsigijo draudžiamų prekių apsimetę klientais.
Kai tik jiems pavyko įsigyti kontrabandinių prekių, parduotuvę patikrino policijos pareigūnai. Patalpose aptikta ne tik cigarečių, bet ir šimtai skardinių lenkiško alaus.
Kontrabandinės prekės konfiskuotos, o iš parduotuvės atimta licencija prekiauti alkoholiniais gėrimais. Toks sprendimas priimtas spalio 11-ąją, jį dar galima apskųsti.
„Tai, kas ten vyko, buvo tyčinė kriminalinė veikla, pigios ir pavojingos cigaretės bei alkoholiniai gėrimai buvo parduodami vengiant mokesčių.
Parduotuvės darbuotojai, su kuriais susidūrėme, buvo visiškai neapmokyti, kaip elgtis, o mums nepavyko susisiekti su asmeniu, atsakingu už parduotuvės veiklą.
Manau, kad licencijos panaikinimas buvo geriausias sprendimas“, – pasakojo policijos seržantas Kimas Enderby.
Anot jo, tai jau 4-oji parduotuvė regione per 10 dienų, dėl panašių priežasčių sulaukusi tokių sankcijų. Anksčiau už nelegalią prekybą apribota lenkiškos parduotuvės veikla Bostone.
Parduotuvė 30 Westlode street. Google Street View nuotr. Parduotuvė 30 Westlode street. Google Street View nuotr.
 tiesa.com