Šis bei tas

Makedonijoje uždraustos tos pačios lyties „santuokos“

Written by admin · 45 sec read

Makedonijos įstatymų leidėjai trečiadienį balsavo už tai, kad būtų priimta konstitucijos pataisa, užkertanti kelią tos pačios lyties asmenų „santuokoms“. Du trečdaliai parlamento narių sutarė paremti konservatorių vyriausybės siūlymą santuoką apibrėžti tik kaip „vyro ir moters sąjungą“

Dabar vyriausybė per dešimt dienų turi parengti konstitucijos pataisos projektą, kuris bus pateiktas tvirtinti 123 deputatus turinčiam parlamentui.

 

Valdančiosios partijos VMRO-DPMNE parlamentaras Ilija Dimovskis sakė, kad siūloma pataisa siekiama „apsaugoti tradicines ir religines santuokos ir šeimos vertybes“.

Šių žingsnių imtasi po pernai kilusio triukšmo, kurį išprovokavo pasiūlymas šalyje surengti gėjų eitynes.

Kilus pasipiktinimo bangai, konservatorių politikai ir įtakinga Ortodoksų Bažnyčia paragino uždrausti tos pačios lyties asmenų „santuokas“.

Nors šiuo metu pagal šalyje galiojančius įstatymus gėjų „santuokos“ nėra pripažįstamos, įstatymuose nėra apibrėžta, kad santuoka galima tik tarp vyro ir moters.

Kiek anksčiau šią savaitę netoliese esanti Kroatija priėmė įstatymą, leidžiantį homoseksualioms poroms registruoti partnerystę ir suteikianti tos pačios lyties asmenų poroms daug teisių, kurias turi heteroseksualios poros, tačiau dar praėjusiais metais lygiai kaip ir Makedonija pasaugojo prigimtinį santuokos institutą Konstitucijoje apibrėždama santuoką kaip galimą tik tarp vyro ir moters.
propatria.lt