Šis bei tas

Milda Kunskaitė. Požymiai, kurie išduoda jūsų neturtą

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Pagal žmogaus išvaizdą ir jį supančius daiktus apie jį galima pasakyti labai daug. Galima gyventi ne pagal pajamas, pirkti naujamadiškus elektronikos prietaisus ir, visko atsisakant, firminius drabužius, bet patyrusi akis vis tiek supras, kad žmogaus uždarbis – tikrai ne didesnis už vidutinį.Tokių požymių yra keletas. Pirmas – daugybė ryškių etikečių ant neva brangių daiktų. Tegu tie daiktai būna nusipirkti skolon ir keletą mėnesių teks maitintis vien makaronais, svarbiausia – kad kiti pavydėtų! Nepamirškite, kad turtingiausi europiečiai atrodo labai kukliai, o štai naujaturčiai negali atsidžiaugti neseniai įgytais turtais. Suprantama, kad dama su „Chanel“ rankine arba „Christian Louboutin“ bateliais per piko valandas vidury prakaituotos minios metro vagone arba sausakimšame autobuse atrodo labai keistai ir juokingai.

Antrasis požymis, pirmojo tęsinys – būtinų daiktų atsisakymas dėl madingų niekalų. Geriausias pavyzdys – naujausių modelių telefonai, kurių savininkai įklimpsta į paskolų liūną. Mada labai greitai keičiasi, o jūs, nespėję išmokėti kredito, jau liūdnu žvilgsniu „glostote“ naują išmanųjį parduotuvės vitrinoje.

Trečiasis požymis – pabrėžtinas sėkmės demonstravimas. Tai yra, viešas taškymasis pinigais, kiekviena proga afišuojant savo tariamą gerovę. Tas pats ir namuose – viskas neva brangu, nors po auksiniu fasadu slypi plikas betonas.

Vakarų Europoje jau liga pripažinta prekių ženklų manija – tai ketvirtas punktas. Dvasiškai skurdus žmogus jaučiasi nelaimingas ir vidinę tuštumą bando užpildyti vaikščiodamas po parduotuves ir pirkdamas daiktus aiškiai ne „pagal kišenę“.

Penktasis požymis – pliušinių žaislų gausa suaugusio žmogaus bute arba kambaryje. Tai juk baisus neskoningumas ir vieta kauptis dulkėms! Pliušiniai žaislai, tvarkingai išdėlioti ant suaugusios moters lovos, tikrai atbaidys jos gerbėją.

Pigios ir prastos reprodukcijos. Nė vienas menu besidomintis žmogus tokio šlamšto bute nekabins. Norite paveikslo – išsirinkite bent jau kokybišką reprodukciją, įdėkite ją į brangius rėmelius ir džiaukitės.

respublika.lt