Šis bei tas

Nusprendė: imigrantai referendume balsuoti negalės

Written by admin · 39 sec read

Jungtinės Karalystės (JK) Ministras Pirmininkas Davidas Cameronas pranešė, kad buvo priimtas sprendimas dėl to, kas galės balsuoti referendume dėl išstojimo iš Europos Sąjungos, – pranešė naujienų portalas independent.co.uk.

 Remiantis D. Camerono pasiūlymu, 1.5 mln. JK gyvenančių Europos Sąjungos piliečių savo nuomonės dėl jų likimą nulemiančios šalies narystės ES išsakyti negalės. Teigiama, kad toks sprendimas priimtas bijant, kad didelis imigrantų skaičius gali pakreipti referendumo rezultatus.

 

Anglijoje gyvenantys imigrantai iš ES šalių negalės balsuoti nepaisant to, kiek laiko gyvena JK. Kol kas išimtis padaryta tik Airijos piliečiams.  D. Cameronas taip pat uždraudė balsuoti 16-kos ir 17-kos metų jaunimui. Tai dar vienas vadinamųjų euroskeptikų laimėjimas, nes pagal apklausų rezultatus, jaunimas yra labiau linkęs balsuoti už pasilikimą ES.

Ministrui Pirmininkui kuriant siūlomą 2017-tais įvyksiančio referendumo taisyklių paketą, buvo remtąsi visuotinių, o ne vietinių rinkimų taisyklėmis, kuomet balsuoti gali tik JK pasą turintys JK gyventojai. 

Tai yra pirmasis JK referendumas nuo 1975-ųjų.