Šis bei tas

Sigita Kriaučiūnienė. Natūralūs būdai kaip išvengti kataraktos ir sustabdyti jos vystymąsi

Written by Redakcija · 3 min read
Tradicinė medicina kataraktos klausimą sprendžia pašalindama lęšiuką ir įstatydama implantą – dirbtinį lęšiuką. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime būdus, kurie leis kuo ilgiau išsaugoti natūralų lęšiuką. Tuo tarpu pusė amerikiečių, vyresnių nei 80 metų, savo natūralių lęšiukų nebeturi dėl kataraktos poveikio.

Lęšiuke vykstantis judesys – ypatingai svarbus

Kartais žmonės klausia per kiek laiko jie atsikratys akinių, per kiek laiko sugrįš geras regėjimas ir ar apskritai verta ką nors daryti, jei neįmanoma iki tobulumo susigrąžinti regėjimo. Tačiau ne toks turi būti klausimas. Svarbiausias klausimas yra kodėl esi įsitempęs ir kodėl esi sustingęs. Juk pradėję mankštintis žmonės neklausia kada jie kojas už galvos sugebės užsikelti, kada jie taps tokie, kaip jogai. Jei esi sustingęs, įsitempęs, dirbk, kad taptum laisvesnis, labiau atsipalaidavęs. Jei neturi energijos, tiesiog turi atsistoti ir pradėti vaikščioti. Jei sėdi per daug, turi vaikščioti dar daugiau.

Svarbu ne tai, ar 10 dioptrijų dings per 6 mėnesius, ar 2 dioptrijos per mėnesį, ar viena dioptrija per penkis metus. Jei judame pirmyn, matome geriau viena raide, viena eilute, jau yra gerai. Visa esmė yra mažinti savo trumparegystę visais įmanomais būdais. Nusiimkite akinius ir darykite taip, kad matytumėte geriau. Ir jei jūs bandėte atsikratyti senatvinės toliaregystės, bet jums nepasisekė visiškai to padaryti, jūs bent jau ją pristabdėte. Tai bus kataraktos prevencija.

minfo.lt