Šis bei tas

Vincentas Sakas. Risotto

Written by Redakcija · 1 min read

rissoto ryziai 1  Lietuviai žino įvairių ryžių gaminimo receptų, perimtų ir išmoktų iš kitų pasaulio tautų. Vien tarybiniais laikais buvo žinoma per 10 plovų receptų, vėliau buvo išmokta gamintis ryžius indiškai, indoneziškai, japoniškai, kiniškai, tailandiškai ir pan. Laikas būtų pamėginti pasigaminti ryžius ir europietiškai, t.y. itališkai, nes jei kas jau lankėsi Italijoje ir ragavo tikrąjį risotto, tas patyrė neįtikėtiną skonio ir aromato pojūtį.Norėdami gerai pasigaminti risotto, pirmiausiai  nusipirkite risotto rūšies ryžių – arborio arba carnaroli: jie greičiau išverda ir tampa kreminės konsistencijos.

Iš anksto pasiruoškite vištienos sultinį: jei neturite tikro vištienos sultinio tai tada du vištienos sultinio kubelius sutrinkite pirštais, užpilkite 700ml verdančiu vandeniu ir gerai išmaišykite.

Pirmiausia į puodą įdėkite 30g tikro kaimiško sviesto arba įpilkite alyvų aliejaus, arba abiejų per pusę, įkaitintuose riebaluose apkepinkite 100g smulkiais kubeliais supjaustyto svogūno ir smulkiai sukapotą česnako skiltelę, tada suberkite 300g risotto ryžių, ir porą minučių, maišant pakepinkite. Įpilkite 100-150g balto sauso vyno ir visą laiką maišykite, kol išgaruos vynas. Po to visą laiką maišydami įpilkite po samtį vištienos sultinio ir taip 20 minučių, visą laiką maišant ir papildant sultiniu, virkite, kol risotto ryžiai įgaus tirštos grietinės konsistenciją. Tikrasis risotto gaminimo menas yra tame, kad jis būtų kremo konsistencijos, ryžiai neišižtų ir kramtant jaustųsi atskiri minkšti ryžiai. Pabaigoje į risotto įmaišykite 60g smulkiai sutarkuoto Parmezano sūrio.

Patiekiant, ryžių porciją sukraukite į gilesnę lėkštę,  į vidurį dėkite 10-15g tikro kaimiško sviesto, apibarstykite 10g smulkiai tarkuoto Parmezano sūrio, galima apibarstyti šviežių raudonėlių arba rozmarinų lapeliais.

Risotto yra universalus patiekalas: įdėjus vienokų ar kitokių prieskonių, gausite skirtingų skonių ir aromatų valgius. Į risotto galite įmaišyti įvairių keptų ar garintų daržovių, vyne virtų arba alyvų aliejuje pakepintų jūrų gėrybių, žuvų, troškintų ar keptų paukštienos, mėsos gabaliukų, uždėjus vaisių ar uogų, – gardžiuositės saldžiaisiais risotto. Taip pat juos galite patiekti ir kaip garnyrą prie karštųjų mėsos, paukštienos, žuvienos ir daržovių patiekalų

 rissoto ryz su spinat  risotto su špinatais.risotto karis aviena ryziai  risotto su kariu ir avienos kotletu.

risotto su moliugu ryziai  risotto su troškintu moliūgu.    

 Vincentas Sakas, Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas