Sportas

Krepšinio rinktinė Houston, TX

Written by admin · 1 min read

Birželio 29 dieną pagaliau pavyko išvykti į Houstoną.  Išvykti ne šiaip sau pramogauti, bet pamatyti kaip tikrovėje atrodo ir žaidžia Lietuvos nacionalinė olimpinė vyrų krepšinio rinktinė.  Žinoma, būtų  labai puiku pamatyti visas trejas treniruočių stovykloje Houstone lietuvių sužaistas rungtynes, dalyvauti Houstono LB susitikime su pačia komanda ir treneriais ir t.t. Deja, galimybės buvo ribotos, bet ir ta vienintelė diena buvo labai puiki proga pamatyti iš arčiau mūsų krepšininkus, olimpinių žaidynių viltį…

Mintį atvykti treniruotis, apsiprasti su tropikiniu klimatu ir tt., Lietuvos nacionalinio sporto vadovams pasiūle Houstono LB atstovai.  Labiausiai pasidarbavo  Houstono Universiteto biologijos dėstytojas Jokubas Žiburkus, dabartinis Houstono LB pirmininkas bei Lietuvos Garbės Konsulas Houstone William Altman.

Prieš rungtynių pradžią, krepšininkai atliko apšilimo pratimus, kurie priminė juokingą šokį.  Kas žino, gal  jie norėjo pralinksminti savo sirgalius.

Treniruočių stovyklos metu Lietuvos vyrų olimpinė krepšinio rinktinė sužaidė trejas rungtynes. Jos  vyko University of Houston komplekse Hofheinz Pavilion arenoje. Birželio 23 d. lietuviai susitiko su  Didžiosios Britanijos rinktine ir laimėjo labai mažu taškų skirtumu – 63:61. Birželio 27 d. Lietuvos rinktinė žaidė su Rusijos Olimpine krepšinio rinktine ir pralaimėjo 68:77.  Paskutines, trečiasias, rungtynes lietuviai žaide vėl su britais ir laimėjo labai gražiu rezultatu 90:80. Liepos 2-8 dienomis Lietuvos vyrų olmpinė krepšinio rinktinė dalyvaus Venesueloje vykstančiame turnyre dėl atrankos į Londono 2012 m. olimpiadą. 

Rungtynių pertraukėlių metu teko persimesti žodeliu-kitu su Houstono LB nariais, o taip pat ir keliais sirgaliais, atvykusiais net iš Čikagos.  Pasirodo, per rungtynes su Rusijos rinktine, rusų sirgalių buvo gal kokia dešimtis. Per paskutines, t.y. mano stebėtas rungtynes su britais, jų  buvo tik keturi.  Visi  kiti žiūrovai, kurių, mano nuomone buvo apie šimtą, sirgo už  lietuvių komandą!  Pasižiūrėjau  internete, ar yra Houstone rusų ar anglų bendruomenės. Taip, yra.  Rusų bendruomenė, kuri vadinasi United Russian American Association, savo tinklalapyje skelbia, kad Houstone ir apylinkese yra apie 70.000 rusų.  Ieškant britų bendruomenės, sužinojau, kad Houstone yra daugiau škotų ir airių kultūrinių organizacijų, negu anglų.  Kiek lietuvių Houstone ir apylinkėse?  Gal tik keletas šimtų…

Sirgaliai

Houstono LB pirmininkas Jokūbas Žiburkus (dešinėje) kalbasi su Liuda Flores, viena iš Houstono LB įkūrėjų

Rinktinės antrasis treneris Valdemaras Chomičius palieka autografą ant sirgalių marškinėlių

Rungtynių momentas

Su sirgaliais iš Čikagos

Nuotraukos teksto autorės.