Sportas

Vienuoliktąją LR ambasados įsteigtą taurę išsivežė teksasiečiai

Written by admin · 2 min read

  Šeštadienį, birželio 7 d. Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos rengiamas krepšinio turnyras, kuris šiais metais skiriamas 90-osioms LR ambasados JAV įsikūrimo Vašingtone metinėms paminėti.

 

Jau 11-tą kartą rengiamame ambasados taurės turnyre šiemet varžėsi rekordinis komandų skaičius – 12, tarp kurių Amerikos lietuvių ekipos iš Niujorko, Los Andželo, Čikagos, Baltimorės, Teksaso valstijos ir kitų vietovių. Net 5 komandos, įskaitant diplomatus, atstovavo Vašingtonui. Lietuvos ambasados kolektyvas kartu su kolegomis iš Ispanijos, Airijos, ir Ukrainos ambasadų sudarė bendrą diplomatų komandą, simboliniu „Diplomats United for Ukraine“ „(Diplomatai Susivieniję už Ukrainą“) pavadinimu, išreikšdami solidarumą su Ukrainos valstybe ir tauta, Rusijos įvykdytos agresijos ir toliau tebesitęsiančių provokacijų akivaizdoje. Turnyre, taip pat dalyvavo JAV Valstybės Departamento ir Latvijos ambasadų komandos.

Turnyro atidarymo varžybose junginę diplomatų komandą įtikinamai įveikųsi JAV Valstybės Departamento ekipa, kitose pogrupio varžybose pasiekė revanšą už pralaimėjimą praeitų metų turnyro mače dėl 3-čiosios vietos juos įveikusiai Baltimorės komandai, o vėliau pasiekusi dar vieną pergalę galingai nužingsniavo iki pusfinalio, tačiau ten turėjo pripažinti įtikinamą Teksaso “Senų Krienų” komandos pranašumą. Kitame pusfinalyje po atkaklios kovos Niujorko “Geležinio Vilkas” įveikė Čikagos “Radviliškį”, kuris vėliau nugalėjęs  Valstybės Departamentą iškovojo 3-ąją vietą. Neabejotina turnyro puošmena tapo finalo rungtynės tarp Niujorko “Geležinio Vilko” ir Teksaso “Senų Krienų”, kuriose pirmaujanti komanda keitėsi daugybę kartų, įskaitant ir paskutinę rungtynių minutę. Likus 3 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos “Seni Krienai” įsiveržė į priekį vienu tašku, o paskutinę rungtynių sekundę “Geležinio Vilko” lyderio Gilvydo Birutos metimas skriejo pro šalį ir neleido keleto pastarųjų metų ambasados turnyro nugalėtojams pakartoti savo sėkmės ir šį sykį. Įveikę priešininkus rezultatu 66:65, turnyro čempionais pirmą kartą jo istorijoje tapo Teksaso “Seni Krienai” (nuotr.), “Geležinis Vilko” komanda liko antra. Naudingiausio turnyro žaidėjo prizas – kamuolys su LKF prezidento Arvydo Sabonio autografu atiteko čempionų komandos “legionieriui” Jordanui Mejerui, atvykusiam į varžybas specialiai iš Londono, kur jis vadovauja lietuviškai krepšinio mokyklai “Baltic Stars”. Turnyro “Iššūkio taurę” laimėjo Vašingtono komanda “Vėjas”.

Pasibaigus varžyboms Lietuvos ambasadoje įvyko apdovanojimų ceremonija. Joje turnyro nugalėtojų ir prizininkų komandoms įteikti Lietuvos krepšinio federacijos ir turnyro organizatorių įsteigti prizai.

„Tai seniausiai veikianti Lietuvos Respublikos ambasada, kurios veikla niekuomet nebuvo nutrūkusi, o per visą sovietų okupacijos laikotarpį ambasada buvo tapusi mūsų laisvės simboliu ir vilties žiburiu. Vašingtone dirbę Lietuvos diplomatai, kartu su JAV lietuviais reikšmingai prisidėjo prie mūsų valstybės Nepriklausomybės atkūrimo ir jos tarptautinio pripažinimo, o vėliau ir valstybingumo įtvirtinimo per pilnateisę narystę NATO ir Europos Sąjungoje. Šiandieniniai Lietuvos diplomatų tikslai – valstybės ir jos piliečių interesų atstovavimas, strateginės partnerystės su JAV stiprinimas, mūsų šalies žinomumo didinimas Jungtinėse Valstijose, čia gyvenančių Lietuvos piliečių ir draugų telkimas yra neatsiejami nuo lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio, kuris, beje ir JAV yra viena populiariausių sporto šakų, todėl ambasados jubiliejaus paminėjimas krepšinio turnyru turi didelę simbolinę prasmę“, – sveikindamas turnyro nugalėtojus ir dalyvius teigė Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, atskubėjęs į šį renginį iš Vermonto kur turnyro išvakarėse buvo atidarytas 21-asis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas JAV, o pakeliui dar spėjęs išsilaikyti juodąjį Takwondo diržą, kad pasak jo pajuokavimo ”būtų tinkamai pasiruošęs Tėvynės gynimui”.

 Turnyro organizatoriai  dėkoja „90th Anniversary Basketball Cup“ varžybas parėmusioms Lietuvos krepšinio federacijai, JAV Lietuvių bendruomenei ir kompanijai “Tower Communications Expert”.