Tėvynė mūsų

A. Širinskienė apie G.Landsbergio „įžvalgą“, kad krikščioniškos vertybės „primestos Kremliaus“ ir yra grėsmė: „Ir juodžiausiam sapne to nesusapnuosi“

Written by Biciulystė Siūlo · 51 sec read
A. Širinskienė apie G.Landsbergio „įžvalgą“, kad krikščioniškos vertybės „primestos Kremliaus“ ir yra grėsmė: „Ir juodžiausiam sapne to nesusapnuosi“ #VertybiųKrizė #SvetimaGėda

Per dvejus Seime praleistus metus teko matyti įvairių nuostabą keliančių dalykų, kai tai, kas juoda, yra vadinama balta, o balta staiga tampa juoda.

Visi puikiai žinome, kad TS-LKD klastūnynas yra to meistrai. Bet kad „žmonių partijos“ lyderis, kurio partijos pavadinime yra (bent jau kol kas) žodžių junginys „krikščionys demokratai“, pasakytų, kad tradicinių krikščioniškų vertybių gynimas yra grėsmė iš rytų, o ir pačios vertybės yra „Kremliaus primetamos vertybės“ – to tikriausiai ir juodžiausiam sapne negalėtum susapnuoti. Bent jau prieš kokius dvejus trejus metus (skaityti lrytas.lt „G. Landsbergis Kremliaus ranką regi net savo partijoje“).

Nežinau, kaip jaučiasi Paulius Saudargas, Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis, Rimantas Dagys, bet net iš šalies žiūrint – situacija sunkiai suvokiama. Žmonės, dešimtmečiais gynę konservatoriams pamatines vertybes, staiga naujojo savo lyderio yra išvadinami tais, kurie gina jas kaip „Kremliaus primetamas vertybes“.

Prieš savaitę buvo paminėtas Tikinčiųjų Teisėms Ginti Katalikų Komiteto 40 metų jubiliejus. Jo įkūrėjai, tuo metu dar kunigai, S. Tamkevičius, J. Kauneckas už krikščioniškų vertybių gynimą mokėjo ilgais sovietinio persekiojimo, tremties, kalinimo metais, kun. J. Zdebskis – mokėjo savo gyvybės kainą. Ar dėl to, kad laisvoje Lietuvoje, praėjus 40 metų, iš tų vertybių būtų pasityčiota tokiu būdu ir dar „krikščionių demokratų“ pavadinimą nešiojančios partijos politiko lūpomis?