Kai premjeras aiškina, kad mokytojai turėdami daug laisvo laiko nori ir gerai uždirbti, kai Seimo pirmininkas bado pirštais aiškindamas, kad reikia pažiūrėti į docentų algas ir būti su jais solidariems, kai švietimo ministrė užtraukia gaidą, kad mokytojais manipuliuojama, telieka pasakyti, kad labai sveikinu streiką paskelbusiuosius.
Ne kartą teko girdėti argumentą, kad dėl streiko nukentės mokiniai. O aš manau priešingai – jie nukentėtų, jei mokytojai liktų pasyvūs, kalbėtų apie pilietiškumo naudą, tačiau jų žodžiai niekada nevirstų kūnu, jei ugdytojai pirštų žinią, kad jų likimas priklauso tik nuo visų tų aukščiau sėdinčiųjų ir nieko čia nepadarysi. Tuo tarpu streikas yra pavyzdys, kaip praktikoje pritaikyti tai, ko mokiniai yra mokomi per pilietiškumo ar istorijos pamokas.
Seimo pirmininkas beda pirštu į docentus. Puiku, labai linkėčiau, kad ir docentai tartų savo žodį ir prisijungtų prie streiko. Ministrė kalba apie manipuliacijas. Puiku, linkiu, kad švietimo bendruomenė parodytų, kad ministras nėra šeimininkas, o tarnas, kuris praradęs pasitikėjimą turi trauktis. Premjeras kalba apie per daug laisvo laiko. Puiku, linkiu ir jam turėti tik tiek laisvo laiko ir gal tada neliktų noro žeminti kitų profesijų.
Streikas yra svarbus ir tuo aspektu, kad labai svarbu aiškiai parodyti, jog reformuotojai pagaliau turi liautis apsimetinėti, kad išmano viską geriau ir į sprendimų priėmimą įtraukti tuos, kuriuos tie sprendimai labai konkrečiai liečia.