Tėvynė mūsų

Atidaryta vaikų piešinių paroda ,,Odė Tėvui”

Written by admin · 1 min read

Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos mokytojai Žilvinas Radavičius (projekto iniciatorius ir organizatorius šioje mokykloje, JT Lietuvos asociacijos vicedirektorius, istorijos mokytojas), Rasa Jakštienė (lituanistė), Liudmila Šmugurova (garsi dailės mokytoja, parengusi šią parodą) ir Gražina Kosarieva (istorikė) suorganizavo vaikų piešinių parodą ,,Odė Tėvui“,

kuri susijusi su eilę metų Vilniaus Rotušės, Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centro bei kūrybinės grupės projektu ,,Odė Tėvui“. Prie šios parodos suorganizavimo prisidėjo muzikologės Jūratės Landsbergytės vadovaujama JT Lietuvos asociacija. Paroda buvo atidaryta gegužės 14 d.

Vaikai ne tik piešė, bet ir rašė rašinius apie Tėvo reikšmę šeimoje ir giminėje – tėvai rūpinasi ne tik savo vaikais, bet ir artimaisiais…

,,Mano šeimoje tėtis yra. Jis labai geras ir visada man padeda. Aš labai jį myliu, ir jis labai retai pyksta. Jeigu kažko paprašau tėčio, tai beveik visada tai gaunu. Mes su tėčiu daug laiko praleidžiame kartu. Dabar mes su tėčiu nelabai daug matomės, nes tėtis labai daug dirba. Tėtis išmokė žaisti daug žaidimų. Mėgstu su juo žaisti krepšinį. Užaugęs noriu būti toks, kaip mano tėtis”, rašė 6 a kl. mokinys Dominykas Pancerevas.

Kitų moksleivių rašiniuose buvo plėtojama mintis apie tai, kodėl kiekvieno vaiko Tėvelis yra geriausias pasaulyje, kodėl jis vertas savo šeimos pasididžiavimo…

– Aš įsitikinusi, kad mano tėtis geriausias pasaulyje. Manau, kad kiekvienas vaikas pasakys apie savo tėtį taip pat. Savo gerajam tėčiui skiriu šį eilėraštį:
Kas geriausias šiam pasauly?
Kas taip rūpinas mumis?
Kas pavargęs visą dieną?
Kas taip sunkiai dirba?
Aš žinau, kad tik-mano Tėtis ! –  rašė 7 a kl. mokinė Rūta Galkina…

Parodą atidarė mokytojai Žilvinas Radavičius ir Liudmila Šmugurova (nuotr. apačioje iš kairės p.). Pasak Žilvino Radavičiaus, Tėvus reikia gerbti ne mažiau nei Mamas. Ši paroda Tėvo dienos išvakarėse atidaryta todėl, kad prieš vasaros atostogas mokiniai geriau suprastų Tėvo reikšmę. Jūratė Landsbergytė sintezatoriumi atliko J. S. Bacho kūrinį ,,Tėve mūsų”.

Meilė tėvui pristatoma spalvotos vaikų fantazijos, fantastikos ir kosmoso fone. Skirtingus jų piešinius galima susieti. Pagrindinė vaikų piešinių ciklo ,,Odė tėvui” tema – vaikų ir jų Tėvų draugystė įvairiose srityse. Ši paroda siejama su Šeimos švente, kuri Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos Aktų salėje bus paminėta gegužės 18 d., 13:00 val.

Nuotr.: parodos dalyviai

Organizatorių inf.