Tėvynė mūsų

Dėl nesąžiningų piliečių 2016 m. praradome 12 baseinų, 49 darželius, o kiekvienas pensininkas – po 90 eurų

Written by Redakcija · 2 min read

skvernelis  Premjeras Saulius Skvernelis Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje dalyvavo kasmetinėje pilietinėje akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Premjeras gyventojus ragina atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei ir kiekvienam iš mūsų.„Žmonėms gali atrodyti, kad jie nieko blogo nedaro, tiesiog apsaugo arba gausina savo piniginę. Tačiau pasekmės yra tos, kad mes prarandame galimybę teikti geresnes medicinos paslaugas, pastatyti naujus darželius, renovuoti mokyklas, galiausiai sukurti ir tam tikras darbo vietas. Manau, kad žmonių švietimas yra labai svarbu, tačiau tai ne vienintelė priemonė“, – pasak4 S. Skvernelis.

Vyriausybės programoje yra numatytos konkrečios priemonės, kurios skatins savanorišką mokesčių mokėjimą ir gerins jų surinkimą, taip pat tobulins mokesčių sistemą ekonomikos augimui palankia kryptimi.

Numatoma patobulinti kasos aparatų sistemas, stiprinti kriminalinės žvalgybos institucijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos aktyvų bendradarbiavimą apskričių lygiu, nustatyti proporcingas sankcijas už pažeidimus, skaidrinti valstybės valdomų įmonių veiklą.

Pasak prie akcijos prisijungusio finansų ministro Viliaus Šapokos, kiekvienas tikimės gauti kokybiškas viešąsias paslaugas, todėl mus turėtų sieti bendras interesas – traukti Lietuvą iš šešėlio.

„Šešėlinės ekonomikos mastas mažina valstybės pajamas, o tai reiškia, kad ir kiekvieno iš mūsų – nukenčia socialinė gerovė, blogėja viešųjų paslaugų kokybė. Kainą, kurią turime mokėti dėl tolerancijos šešėliui, itin gerai iliustruoja pridėtinės vertės mokesčio pavyzdys. Pastarojo dėl šešėlio per metus prarandame tiek, kad galėtume kiekvienam pensininkui pridėti po 90 eurų kas mėnesį“, – sako ministras V. Šapoka.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2016 m. šalyje nesumokėta 190 mln. eurų mokesčių.

„Paskaičiuota, kad už šią sumą būtų galima įrengti 12 tarptautinius standartus atitinkančių baseinų ar pastatyti 49 naujus ir modernių darželius“, – skelbiama Vyriausybės pranešime visuomenei.

Šeštąjį kartą vykstančia akcija siekiama šviesti Lietuvos visuomenę apie šešėlinės ekonomikos žalą ir skatinti atsakingą bei sąžiningą piliečių elgesį.

Akcijos organizatoriams „Baltajai bangai“ ir „Investuotojų forumui“ talkina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, kitos valstybinės institucijos.

Šaltinis: lrv.lt

KOMENTARAI ekspertai.eu:

40. Durnių laivas
(2017-05-16 02:04:18)
(37.190.26.194) Parašė: Konservatorių dujų laivas su Grybauskaitės palaiminimu atplaukė 2014 m.spalio 27d., už dieną jo stovėjimo mes mokame 145 tūkst. EUR per dieną. Už 930 dienų dujų laivo plūduriavimo prie Klaipėdos jau sumokėjome 134,85 milijonus EUR. Valio!!! O kiek iš tos sumos jau “atsiplovė” pinigėlių sau per ofšorus lansberginiai, grybauskiniai ir kubiliniai valdžiažmogiai??? O jūs, dar gavę labdaros kruopų, ruoškite pinigines susimokėti, prastuoliai, varguoliai ir runkeliai!!!

39. vladas lukosevicius
(2017-05-16 01:02:16)
(90.138.241.46) Parašė:
O kiek gi Skverneliui nubyrėjo į kišenę už bendradarbiavimą su vaikpisiu Sadecku ? Kiek jis jam suteikė slaptos policijos informacijos ? O gal Skvernelis nežinojo jog šitam vaikpisiui senai , dar seime atimta teisė dirbti su slapta informacija .

 

37. vavava
(2017-05-16 00:35:19)
(84.46.244.213) Parašė:
Tai Skvernelio sodyba šešėlyje, ar jis pats šešėlyje. Ogaljis ir yra tas šešėlis,kenkiantis Lietuvai?

 

34. vladas lukosevicius
(2017-05-16 00:05:06)
(90.138.241.46) Parašė:
Mentas tokius namus pasistatė ,,, tai turbūt kad prisidurti teko eiti naktimis vagonus krauti ??? Ar paprasčiau buvo dangstyti nusikaltimus ir klastoti bylas , Kaip Skverneli ??? Gal pakomentuosi apie pedofilo Gintaro Bertulio nuslėptus nusikaltimus , kuris 5 metų mergaitei čiulpti siūlė , pastoviai tyčiojosi iš jos ir daužė jos motimą . Tas pedofilas ivykdė 12 užpulimų 4 plėšimus , ivykdė tyčinę autoavariją , partrenkė moterį ir sumušė nukentėjusia . Visi pedofilo Gintaro Bertulio nusikaltimų tyrimai sužlugdyti , nes jis pigus VSD agentas ir provokatorius Kiek už tai gavai Skverneli ?