Tėvynė mūsų

EK: Lietuva privalo palengvinti žemės pardavimą užsieniečiams

Written by Redakcija · 1 min read

 

Europos Komisija reikalauja, kad Lietuva palengvintų žemės pardavimo užsieniečiams sąlygas, kurios dabar pažeidžia laisvą kapitalo judėjimą ir įsisteigimo laisvę, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Komisija ketvirtadienį Lietuvai pateikė pagrįstą nuomonę ir paprašė iš dalies pakeisti žemės įsigijimo teisės aktus, kuriais 2014 metų gegužę buvo sugriežtintas žemės pardavimas užsieniečiams. Lietuva per du mėnesius turi suderinti savo teisės aktus su EK teise, kitu atveju pastaroji gali kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą.„Komisijos nuomone, kai kuriomis naujųjų nacionalinių taisyklių nuostatomis ribojamas laisvas kapitalo judėjimas ir įsisteigimo laisvė. Tai gali atgrasyti tarpvalstybines investicijas. Kai kuriais apribojimais gali būti siekiama pagrįstų tikslų, nes jais kovojama su pirkimu spekuliacijos tikslais arba atsižvelgiama į planavimo ir kaimo politikos tikslus, bet tam, kad tie apribojimai būtų teisėti, jie privalo būti proporcingi ir jais negali būti diskriminuojami kiti ES piliečiai“, – teigiama pranešime.

Pavyzdžiui, per griežtas reikalavimas žemės pirkėjui būti ūkininku.

EK pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą pradėjo 2015 metų kovo mėnesį, pateikusi oficialų pranešimą. Gavusi Lietuvos atsakymą, EK tebėra susirūpinusi, kad teisinis reglamentavimas pažeidžia ES teisę.
EK taip pat kreipėsi į Bulgariją, Vengriją, Latviją, ir Slovakiją.

BNS, tiesos.lt

-.-.-.-.-.-.-.-.-

VERTA PRISIMINTI

Kalba pasakyta 2003-01-23 seime    

J.VESELKA:“Gerbiamieji kolegos, kaip ekonomistas puikiai suprantu, kad dabar pasaulį valdo susivienijusi biurokratija ir kapitalas. Jų vienintelė vertybė yra pinigai, ir visa, kas trukdo pinigams, turi būti pašalinta. Kaip ekonomistas aš tai suprantu ir galėčiau net balsuoti. Bet štai įsivelia toks dalykas kaip žmogus, kuriam kyla abejonių, kas bus toliau. Parduosime žemę. Toliau kas? Parduosime tėvynę, parduosime tėvą, motiną, parduosime kalbą ir tapsim eurorobotais. Todėl, matydamas tuos procesus, kai vienintele vertybe tampa tik pinigai, kapitalas, aš nenoriu tapti eurorobotu. Gal ir klystu kaip žmogus, bet noriu ir toliau išlikti žmogumi, o ne eurorobotu. Nes mes jau kurį laiką vien tik ir kalbame: norime integruotis. Ir visas komandas, kurios ateina iš ten, vykdome. Argi žmonės taip daro? Taip daro tik robotai. Aš prieš eurorobotus”.

Šviesaus žmogaus šviesios mintys.Kitokių minčių galite rasti pasikėlę per Google šio posėdžio stenogramą.