Tėvynė mūsų

Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie praėjusį sekmadienį

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Po to, kai nurimo savivaldos rinkimų aistros ir visi teisingai mąstantys apverkė Kauną ir prakeikė nežinančius, kam priklauso Krymas, nes tas atsakymas dabar svarbesnis už bet kokią kompetenciją, pabandykime pažvelgti į rinkimus kitu kampu ir paieškoti, kas gi gero įvyko praėjusį sekmadienį

Kaip trečios kartos kaunietis suprantama pradėsiu nuo Kauno, kuris eilinį kartą pasirodė kaip miestas, turintis stuburą ir jokiomis vakcinomis nesukeliamą imunitetą visokiems šviesos nešėjams ir sąžinės vežėjams iš spalvotosios sostinės.

Jie labai norėjo Kaunui primesti nieko bendro su miestu neturintį dainorėlį iš Seimo, kurio tikrasis veidas pasimatė jam duodant interviu savo pedopartijos televizijai LRT po triuškinamo pralaimėjimo mano mylimame mieste, kurio metu jis leido sau tokią frazę: „Žmonės pasirinko, bet jie vėlgi turėtų tai suprasti, kad tokia dar viena kadencija, ketverių metų ėjimas į autoritarinį režimą iš tikrųjų gali turėti pasekmių. Ir tai yra labai pavojinga ne tik Kaunui, bet ir visai valstybei, nes tai yra nacionalinio saugumo klausimas.”

Girdite – Kauno meras, kurį miestiečiai išrenka jau trečią kartą didžiule persvara, yra „nacionalinio saugumo klausimas.”

Savo pūlius išleido ir piktasis dvaro juokdarys, ketverius metus kas savaitę Delfi pylęs purvą ant valstiečių partijos, „Tarybinio pedagogo” redaktorius Rimvydas Valatka. Jis rinkimus Kaune, merą ir miesto gyventojus įvertino taip: „Putino reicho verslininkas Matijošaitis prarado tik ketvirtadalį kauniečių balsų. Pats Kaunas prarado veidą ir turbūt širdį, jei kas dar pamena dainą „Kaunas – Lietuvos širdis”. Tai jau kelią juoką: kai tik dvarui kažkas netinka, visur atsiranda Putinas, iš kurio Lietuva ir toliau perka dujas, bet tas netrukdo pastovioms sapalionėms apie „viartibes”

Beje, apie Kauno vertybes pasisakė ir tiesą už brangiai skleidžiantis visų galų ir temų specialistas Skirmantas Malinauskas. Paklaustas, kur yra Kauno miesto fenomenas, šviesuolis atsakė: „Jeigu reikėtų labai trumpai, aš sakyčiau, kad Kauno miesto rinkėjai pasirinko asfaltą, plyteles vietoje vertybių.”

Baigiant apie Kauną noriu pasveikinti save ir miestiečius su pasirinkimu. Jokiu būdu neteigiu, kad Kaune nėra problemų ir viskas daroma gerai. Tačiau šiuo atveju tai buvo skambus antausis visur savo nuomonę brukančiai Vilniaus šviesuomenei, kuri investavo begalę laiko ir pinigų, siekiant padaryti perversmą Kaune.

Sekanti pozityvi naujiena – visa eilė merų, kurie sėkmingai priešinasi dvarui ir jo primetinėjamai sistemai, perrinkti didele persvara jau pirmame ture. Tai Širvintos, Kazlų Rūda, Druskininkai, Šiauliai, Panevėžys ir dar nemažai savivaldybių, 26 iš kurių merai buvo išrinkti jau pirmame rinkimų ture. Sveikinimai šiems miestams ir jų gyventojams. Ypač noriu pasveikinti triuškinamą pergalę pasiekusią Živilę Pinskuvienę, kuri surinko 78,27 procentus rinkėjų balsų.

Kita gera rinkimų naujiena – partijas kaitaliojantiems politiniams turistams buvo parodyta jų vieta. Ir čia geriausias pavyzdys yra Klaipėdos miestas, kurio ilgametis meras, iš liberalo pavirtęs į rinkimų komitetą, iš kurio transformavosi į socdemą ne tik nepapuolė į antrą turą, bet ir surinkęs tik 7,54 procento balsų užėmė vos penktąją vietą.

Apibendrinant galima pažymėti dar vieną labai teigiamą šių rinkimų požymį. Šiuo metu Lietuvą valdančios partijos gavo dukart mažiau balsų nei esančios opozicijoje. Bėda tik tame, kad jų negebėjimas susitarti ir net išsirinkti opozicijos lyderio neleidžia skubėti su išvadomis dėl valdžios pokyčio po artėjančių parlamento rinkimų

Ir pabaigai apie Vilnių. Čia pozityvo mažai. Pirmą kartą pedopartija sostinės savivaldybėje turės 19 vietų. Tai yra labai daug. Kodėl? Labai paprasta: čia sukoncentruotos visos Europos Sąjungos, įvairiausių fondų ir biudžeto pinigų lesyklos, iš kurių valdantieji ir jiems lojalūs lesa jau ne vienerius metus. Jų čia yra tiek daug, kad visi lesėjai, jų giminės ir artimieji, sukišti į šiltas ir gerai apmokamas vietas mirs, bet ir toliau atidavinės balsus už pedopartiją.

Kaip ir iš visų bažnytkaimių suvažiavę sostinės „europiečiai”, kuriems nuolat į tuščias galveles kalama, jog už pedopartiją balsuoja labiau išsilavinę ir aukštesnes pajamas gaunantys rinkėjai. O juk jų svajonė tokiais būti. Dar viena iš tiesų gera naujiena ta, kad pirmą kartą Vilniaus savivaldybėje tris vietas turės Nacionalinis susivienijimas, su kuo juos ir sveikinu.

Net neabejoju, kad antrame ture meru sostinėje bus išrinktas Šimašiaus dešinioji ranka, kartu dirbęs beveik dvi kadencijas bespalvis, bekvapis ir beskonis vicemeras Benkunskas, jokio darbo, apart politikavimo nedirbęs nuo 2009 metų. Ir sostinė toliau pagal Gilmos Teodoros vizijas bus verčiama Amsterdamu, kur vietoj kanalų bus upeliuko pločio gatvės, o pinigų upės jau tekės į gilias pedopartijos atstovų kišenes.

Bet juk niekas nepaneigė teiginio, kad turime tokią valdžią, kokios nusipelnėm

e. Jei į rinkimus neatėjo net pusė balsavimo teisę turinčių gyventojų, reiškia didesnių pokyčių dar teks palaukti. Juk neveltui sakoma, kad blogą valdžią išrenka balsuoti neinantys geri žmonės.

respublika.lt