Tėvynė mūsų

Janina Survilaitė. Komentaras

Written by Redakcija · 55 sec read

Prieš tris dešimtis metų ištekėjau už lietuvio išeivio Stanislovo Vaitkevičiaus, kuris prieškario Lietuvoje buvo garsus boksininkas. Jo pavardė yra įrašyta knygoje „Lietuvos boksas“;1976, p. 95. Jis pasakojo, kad tada nepriklausomoje Lietuvoje visi profesonaliu bokso sportu užsiimą boksininkai turėjo priimti priesaiką, kad niekada nepakels rankos prieš moterį. Antraip iš jų bus atimti visi kvalifikacijos pasiekimai.Ar dabartiniais laikais tokios priesaikos jau išėjo iš mados ir kovų meistras teroristas nepilnametis besididžiuodamas savo kovų talento pranašumu, gali talžyti septyniolikmetę našlaitę, versdamas ją su juo dar ir  lytiškai santykiauti?

Reikia tik stebėtis kai kurių politikų pastabomis naujam Prezidentui klinikoje aplankiusiam nepilnamečio vandalo   baisiai sužalotą septyniolikmetę našlaitę.

Reikėtų tų politikų paklausti: „ Jeigu jūsų dukra būtų taip sužalota, padaryta invalide, ar nužudyta -jūs irgi pakartotumėte tą patį, kad p. Prezidentas (po to kai spaudoje pilasi straipsniai, kad nepilnametis teroristas nepripažįsta kaltės, kad policija nekreipia dėmesio, o teroristo tėvai ir nusikaltėlis grasina tylėti), siekė kažkokio išskirtinio dėmesio ar neužpelnytos garbės ???“

Nejaugi ne visiems suprantama, kad gyvename visuomenėje/ bendruomenėje, kur žudikai teisėsaugos ginami, o iš aukų tyčiojamasi. Prezidentas norėjo įsitikinti iš arčiau, pajausti tą sergančią tautos dalį, pamatyti savo akimis, kad žinotų, kaip jam toliau veikti, perėmus tokią bejausmę Lietuvą, ką daryti su  policijos ir teisėsaugos neįgalumu ir baime?

Reikia tik jam palinkėti stiprybės ir sėkmės!

Šveicarija