Tėvynė mūsų

KVIEČIAMA Į KASMETINĘ DEGLŲ EISENĄ VILNIUJE

Written by Redakcija · 1 min read
Brangūs Lietuvos žmonės,  Jau rytoj, Vasario 16-ąją  kviečiame į tradicija tapusią kasmetinę eiseną su deglais Vilniuje Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Eisenos pradžia numatoma 18 valandą nuo Jono Basanavičiaus paminklo (Aušros Vartų g. 5), pabaiga – Lukiškių aikštėje.
Vasario 16-oji – tai lietuvių tautos apsisprendimas turėti savo valstybę ir joje patiems spręsti savo likimą. Ilgas tautinio atgimimo kelias vedė prie šios lemtingos akimirkos. Ištisos kartos, sekusios po to, krauju apgynė šį apsisprendimą.

Ši diena privalo būti didžiausiu pasididžiavimu kiekvienam Lietuvos piliečiui. Tik jos dėka mes apskritai galime būti kaip tauta, spręsti savo problemas, rinktis kelius, klysti ir stotis ant kojų. Ši diena verta visų ir kiekvieno atminimo.
Po trisdešimties atkurtos nepriklausomybės metų vis dar nerandama valios įamžinti Lietuvos laisvės kovų, kuriomis siekta apginti ir išsaugoti Vasario 16-osios deklaraciją ir Lietuvos valstybingumą.
„Nuo 1918-1920 metų laisvės kovų iki Birželio sukilimo, nuo Sąjūdžio iki Katalikų kronikos ir kartais net partizanų – Lietuvoje valdžios lygiu užsispyrusiai nenorima prisiminti su žodžiais „Už Dievą ir Tėvynę“ kovojusių ir žuvusių už Lietuvos nepriklausomybę. Būtent už tautos nepriklausomybę, o ne už abstrakčią kiekvieno laisvę išvažiuoti, kaip šiandien ciniškai bandoma pateikti. Lietuvoje nesistengiama formuoti nuoseklios valstybiškos istorinės atminties, kurioje tautos suverenumas, Lietuvos valstybė, tikrieji jos kūrėjai ir gynėjai turėtų deramą vietą. Oficialiuose minėjimo renginiuose kviečiami kalbėti žmonės, viešai kartojantys, kad per šimtą metų Lietuvos neliks ir tai esą puiku. Tai nėra puiku. Lietuvos laukia toks likimas, kokia bus Lietuvos piliečių valia ją saugoti ir kurti. O kurti įmanoma tik ant pagarbos praeičiai ir Vasario 16-osios principų pamatų.
Todėl kviečiame drąsiai ir išdidžiai sutikti šią dieną, nesikuklinti to, kad didžiuojamės ir švenčiame būtent Lietuvos valstybingumą. Susitikime prie Jono Basanavičiaus paminklo Vasario 16-osios vakarą ir pakvieskime kartu švęsti visą Vilnių,“ – teigia „Pro Patria“ pirmininkas dr. Vytautas Sinica. Įsipareigojame pasirūpinti vienu tūkstančiu deglų ir kartu kviečiame visus dalyvius esant galimybei atsinešti savo deglus ir pakviesti į renginį artimuosius bei draugus. Vasario 16-ąją, 18:00 prie Jono Basanavičiaus paminklo.

Nacionalinis susivienijimas

Jeigu pritariate mūsų idėjoms ir veiklai, padėkite mums skleisti žinią. Skirkite keletą minučių ir drąsiai persiųskite šį laišką savo artimiesiems, draugams ir pažįstamiems. Paraginkite juos užsisakyti naujienlaiškius užpildžius šią formą