Tėvynė mūsų

Lietuva kviečia studijuojančius užsienyje gyventi ir dirbti Lietuvoje

Written by admin · 1 min read

Į kovą dėl gabiausių Lietuvos jaunuolių protų stoja Lietuvos valstybinės institucijos. Lietuvos Respublikos Vyriausybė viešųjų įstaigų „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ iniciatyva pradėjo jaunųjų profesionalų programą „Kurk Lietuvai“, kuria sieks sudominti užsienio aukštųjų mokyklų absolventus darbu Lietuvos viešajame sektoriuje.

Programos dalyviai – tik labai gerais įvertinimais studijas užsienyje baigę Lietuvos Respublikos piliečiai — galės 12 mėnesių dirbti pasirinktose institucijose ir pritaikyti savo žinias praktikoje pagal įgytą išsilavinimą.

„Tai pirmoji tokio pobūdžio programa Lietuvoje, kuri suteikia realią galimybę gabiam jaunimui grįžti į gimtinę ir būti naudingam savo žiniomis“, — sako premjeras Andrius Kubilius. Pasak jo, Lietuva tarptautinėje arenoje giriama už jos žmonių išsilavinimą bei gebėjimus, todėl ypatingai svarbu, jog pažangiausias Lietuvos jaunimas po studijų užsienyje grįžtų į Lietuvą ir pritaikytų savo žinias čia. 

Milda Dargužaitė, programą inicijavusios VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė, sako, jog pristatydama šią programą, Lietuva sprendžia protų nutekėjimo problemą ir konkuruoja su geidžiamiausiais darbdaviais užsienyje: „Tarptautinės korporacijos graibstyte graibsto gabiausius aukštųjų mokyklų absolventus, tačiau mes galime konkuruoti pasiūlydami galimybę dirbti aukščiausių pareigūnų komandoje ir įgyvendinant svarbiausius viešojo sektoriaus projektus Lietuvoje“.

Anot M. Dargužaitės, vienas iš programos tikslų – ne tik pritaikyti gabiausių studentų žinias, bet ir padėti pagrindus tolimesnei jų karjerai Lietuvoje: „Vietiniai darbdaviai dažnai atsargiai žiūri į užsienyje išsimokslinusius, bet darbo patirties neturinčius jaunuolius. „Kurk Lietuvai“ papildys jų gyvenimo aprašymus vertinga profesine patirtimi“.

Į jaunųjų profesionalų programą jau įsijungė Ūkio, Aplinkos, Finansų, Kultūros, Teisingumo, Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ministerijos, laukiama patvirtinimo ir iš kitų institucijų.

Įveikę atranką „Kurk Lietuvai“ dalyviai metus laiko galės po 4 mėnesius rotuodamiesi dirbti minėtose institucijose, kur jiems bus patikėtos konkrečios užduotys. Pavyzdžiui, ūkio ministras Rimantas Žylius norėtų, jog Ūkio ministeriją darbui pasirinkęs programos dalyvis prisijungtų prie įmonių steigimo spartinimo komandos – ministerija siekia, kad įmonę būtų galima įkurti per vieną, o ne per tris dienas, kaip yra dabar.

Studentų atranką į ES lėšomis finansuojamą „Kurk Lietuvai“ programą ketinama organizuoti bent trejus ateinančius metus. Šiemet, pirmaisiais programos metais, atrankos komisija dviem etapais išrinks 20 studentų, tačiau išbandžius veikimo modelį, kitąmet dalyvių skaičių ketinama didinti, taip pat įtraukti į programą daugiau viešojo sektoriaus institucijų bei kviesti Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventus.

Daugiau informacijos:
Vita Grigienė
„Investuok Lietuvoje“ rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė
Tel. 212 07 76
Mob. 8 655 37233
Vita.Grigiene@investlithuania.com

***
Lukas Radzevičius
Rinkodaros projektų vadovas | Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
Tel: +370 5 212 0776 | Mob: +370 655 32243 | Faks: +370 5 212 0160
lukas.radzevicius@investlithuania.com  

INVESTUOK LIETUVOJE
Jogailos g. 4, LT – 01116 Vilnius, Lietuva
www.investuoklietuvoje.lt