Tėvynė mūsų

Lietuva liko be valdžios

Written by admin · 2 min read

Prieš beveik dvi dešimtis metų, kai buvo vykdomas mirties nuosprendis sušaudymu ,,Vilniaus brigados” vadeivai Borisui Dekanidzei – 1995 m. liepos 12 d.,  Lietuvoje nebuvo Prezidento nei Seimo pirmininko… Liko tik pavaduotojai. Visi išvyko iš Lietuvos (kas žino, ar vengė atsakomybės…).
Praeitą savaitę Lietuvos valdžia išvyko iš Lietuvos.  Prezidente,  Seimo pirmininke ir Ministrų tarybos pirmininkas visi vienu metu atsidūrė užsienyje. Negana to, dar ir pusė ministrų užsienyje.

Trečiadienį, spalio  1d.,  Prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičus ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė – Lietuvos aukščiausi šalies vadovai – buvo išvykę į užsienį. Daugiau nei pusė Vyriausybės narių – tai pat išvykę. Lietuvoje svarbiausių politikų (Seimo pirmininkas, ministrai, premjeras, prezidentė,) yra septyniolika. Net vienuolikos, t.y.du trečdalių ministrų trečiadienį nėra Lietuvoje.

Prezidentė D.Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė lankosi Italijoje. Milane D.Grybauskaitė dalyvauja Europos Sąjungos aukšto lygio konferencijoje nedarbo problemoms spręsti. Konferenciją organizuoja šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Italija.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė lankosi Romoje. Ten ji dalyvauja Azijos ir Europos parlamentinės partnerystės susitikime.

Nuo antradienio iki ketvirtadienio Italijoje vieši ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Trečiadienį Milane ji kartu su prezidente dalyvauja ES aukščiausio lygio susitikime užimtumo klausimais.

Šią savaitę ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius vieši JAV – trečiadienį jis Vašingtone dalyvaus susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio sekretoriumi Thomu Vilsacku. Vakare A.Butkevičius susitiks su Los Andželo lietuvių bendruomene ir Amerikos lietuvių tarybos nariais, sekmadienį Lemont’e, Illinois valst., susitiks su lietuviška visuomene. Beje, jis jau susitiko su Shevron’o vadovais ir sutarė dėl skalūninių dujų tyrimo Lietuvoje.

Vyriausybės vadovas savo vizitų metu susitiko su NASA asocijuotuoju valdytoju Robertu M. Lightfootu. Pokalbio metu daug dėmesio skirta bendradarbiavimo galimybėms aptarti, kalbėta apie pirmųjų lietuviškų palydovų startą.

„Lietuva žengė savo pirmuosius žingsnius kosmose. Esu tikras, kad šie pirmieji žingsniai padrąsins daugybę talentingų jaunų žmonių ir mokslininkų iš Lietuvos“, – sakė premjeras.

Kartu su premjeru JAV lankosi ir Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Iki trečiadienio pavaduoti premjerą D.Grybauskaitė pavedė finansų ministrui Rimantui Šadžiui. Tiesa, pats R.Šadžius ketvirtadienį išvyksta į Vašingtoną. Ten dalyvaus susitikime su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovais.

Tuomet R.Šadžių pakeisi ir A.Butkevičių pavaduos ūkio ministras Evaldas Gustas. Jis šiuo metu Prancūzijoje. Be to, ūkio ministras Paryžiuje pasirašė Europos bendradarbiaujančios valstybės (EBV) susitarimą su Europos kosmoso agentūra (EKA).

Per susitarimo pasirašymo ceremoniją ūkio ministras E.Gustas savo kalboje pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė kaip niekad iki šiol skiria daug dėmesio kosmoso politikai: „Pagrindinis Lietuvos kosmoso politikos tikslas yra nuolatinis žinių siekimas, ekonominis augimas ir kosminių technologijų nauda mūsų valstybei.“

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Dalyvauja Mokslo ir technologijų forume Kiote (Japonijoje) mokslo ir technologijų ministrų susitikime.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su oficialiu vizitu lankosi Azerbaidžiane. Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius dalyvauja tarptautiniame e-vyriausybės forume Astanoje (Kazachstanas).

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas su darbo vizitu išvykęs į Liuksemburgą. Ministras dalyvauja ES šalių vidaus reikalų ministrų ir interneto pramonės atstovų vakarienėje, kurios metu bus diskutuojama apie interneto panaudojimą teroristiniais tikslais ir būdus, kaip tai galima suvaldyti.

Vidaus reikalų ministrą jo vizito į Liuksemburgą metu pavadavo teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Ketvirtadienį ir penktadienį D.Barakauską pavaduos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Šie ministrai yra Lietuvoje – trečiadienį Teisingumo ministras J.Bernatonis priėmė advokatų priesaikas. Tačiau nuo ketvirtadienio J.Bernatonis bus išvykęs į Liuksemburgą dalyvauti Europos Sąjungos teisingumo ir vidaus reikalų ministrų Tarybos posėdyje. Komandiruotės metu ministrą pavaduos ūkio ministras E.Gustas, kuris jau bus grįžęs po susitarimų su Europos kosmoso agentūra.

Trečiadienį Aplinkos ministras K.Trečiokas susitiko su Prancūzijos ambasadore Maryse Berniau ir ekonomikos patarėju Christian Levons.

Rimantė Šalaševičiūtė šią savaitę tai pat dirba Lietuvoje. Artimiausia ministrės išvyka – į Kelmę.

Lietuvoje liko ir Energetikos ministras Rokas Masiulis bei Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.