Pedofilijos ir žudymų istorija, dar kitaip vadinama Garliavos istorija, nedaug paliko abejingų. Vienaip ar kitaip prie šios nelaimės prisilietė nemažai žmonių, net kai kurios įžymybės – konservatorius Vytautas Landsbergis, vaikų ir paauglių psichiatras Dainius Pūras. Šiai istorijai nebuvo abejingas ir dabartinis Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, žaliasis valstietis, buvęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas, žmogaus teisių gynėjo Kęstučio Čilinsko pasekėju tituluojamas Vytautas Bakas, kuris tais neramiais laikais lankėsi Garliavos Klonio gatvėje ir stengėsi įsiklausyti į teisingumo ieškojusių žmonių nuomonę.Gegužės 17-oji – pati gėdingiausia diena Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Šiemet sukaks penkeri metai nuo įspūdingos 240 pareigūnų, kuriems vadovavo dabartinis premjeras, tuometinis policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, operacijos – aštuonmetės mergaitės atėmimo iš globėjos.
Artėjant šiai liūdnai ir gėdingai datai, ekspertai.eu pasidomėjo, kaip Lietuvos prokurorams sekasi vykdyti vienos, kaip įtariama daugiausiai sunkių nusikaltimų padariusios, pilietės Neringos Venckienės sugrąžinimą į Lietuvą. Generalinės prokuratūros atstovės spaudai Elenos Martinonienės buvo teirautasi, kada gi pagaliau Lietuva susigrąžins bėglę nusikaltėlę.
Generalinės prokuratūros atstovė maloniai paaiškino, kad šį klausimą reikėtų užduoti ne Lietuvos prokuratūrai, o JAV pareigūnams.
„Jų reglamentavime terminų tokiems klausimams spręsti nėra. (…) Tai didelė valstybė, turinti savo taisykles, savo principus ir taip toliau, ir jie atlieka tas procedūras taip, kaip jiems atrodo tinkama. O mūsų situacija šiuo atveju yra laukti kantriai“, – tyrimo eigą nušvietė atstovė.
ekspertai.eu, LL.lt