Tėvynė mūsų

Liudvikas Jakimavičius. Kas čia yra idiotai?

Written by Biciulystė Siūlo · 59 sec read
Liudvikas Jakimavičius. Kas čia yra idiotai? Kas čia yra idiotai?

Normaliai, savo galva mąstantis sveikas žmogus neneigs tikrovės: mūsų žiniasklaida yra nupušusi, o žurnalistika reanimacijos palatoj, prijungta prie neaiškių finansavimo šlangelių ir kateterių. Kas prie jų stovi, tas tvarko žurnalistų tekstus ir žiniasklaidos turinį.

Bet kaip jai atgimti, receptų niekas neturi teisės net siūlyt, nes ta serganti „mimoza“ – ketvirtoji valdžia jokių patarimų nenori net girdėti, mat „jie“ – tie patarinėtojai ir niurgzliai – susimokę kėsinasi į žiniasklaidos laisvę.

Jei kurtų normalią, objektyvią, demokratinę žiniasklaidą, niekam nė į galvą neateitų mintis prie tokios kabinėtis. Yra ką veikti ir be to.

Bet įnoringoji nuo nieko nepriklausoma „Mimoza“ vietoj žinių mus šeria propaganda ir nesąmonių rinkiniais. Na kad ir šiandien skaitau Delfyje straipsnį, pavadintą „Prezidentūra mezga ryšius su galimai būsimais Vokietijos vadovais.

Na, svarstau: kas čia dabar per kliedesys? Vokietijos Kanclerė A. Merkel aiškiai savo spaudos konferencijoje pasakė, kad kancleriaus iki kadencijos pabaigos, iki 2021-ųjų, o iš straipsnio galima suprasti, kad mūsų Prezidentūra jau dabar ima ieškotis naujų satelitų. Paantraštė skamba tiesiog išdavikiškai Merkel adresu.

Galų gale, koks Prezidentūros reikalas Vokietijos partiniai CDU reikalai, kai valstybės aukščiausiame ešelone Merkel vadovauja kaip vadovavusi ir toliau vadovaus. O gal mūsų Prezidentūra nori pasakyti „Merkel Kaput“?

Kita politinė nesąmonė – kam dabar mūsų Prezidentūrai kažkokie būsimi santykiai, kai gegužės mėnesį turėsim visai kitą Prezidentūrą, kuri gal norės turėti visai kitus santykius? Nepagaunu, kur čia šuo pakastas: ar darantys užsienio politiką Prezidentūros patarėjai tokie nupušę, ar Delfis, kad tokias nesąmones spausdina?