Tėvynė mūsų

LR Seimo pirmininkės pavaduotojos Irenos Degutienės sveikinimas

Written by admin · 43 sec read

Mieli tautiečiai,
Šiandien džiaugiuosi galėdama Jus pasveikinti iš Laisvos ir Nepriklausomos Valstybės!
 Prieš 24 –rius metus  1991-ųjų Sausio 13-ąją Lietuva dar kartą patvirtino sau ir pasauliui, kad galutinai ir neatšaukiamai pasirinko tiesą, aisvę ir orumą, kad yra pasirengusi šias vertybes ginti iki paskutinio kraujo lašo. Tą lemties naktį mūsų laimėjimas buvo ir visos Europos laimėjimas, viso laisvo pasaulio laimėjimas. Ir tik todėl šiandien galime drąsiai ir aukštai iškėlę galvas džiaugtis iškovota ir apginta laisve.

 Dvidešimt ketveri nepriklausomybės metai paliudijo, kad valstybingumo ir nepriklausomybės įtvirtinimo kelias yra sunkus. Tačiau alternatyvos jam nėra. Kaip ir nėra alternatyvos žmogaus ir tautos laisvei. Visi žuvusieji už laisvę  – 1918 – ųjų savanoriai, pokario partizanai, kritusieji 991 metais – įrodė, kad meilė Tėvynei ir atsidavimas nepriklausomai valstybei, pagarba žmogui ir žmogaus orumui stipriau už okupantų ginklus, stipriau už mirtį.
Pagerbkime ir prisiminkime žuvusiuosius ir nukentėjusiuosius valstybė gynėjus, visus, kurių pastangomis buvo išsaugota ir apginta Nepriklausomybė ir niekuomet nepamirškime puoselėti didžiausios ir brangiausios – Laisvės- dovanos!

Irena Degutienė
Seimo  pirmininko pavaduotoja

2015 m. sausio mėn. 13 d.