Tėvynė mūsų

Marius Markuckas. Didžiuosius protus dažniausiai įvertina ne valdžios, bet laikas

Written by Biciulystė Siūlo · 50 sec read

Marius Markuckas. Didžiuosius protus dažniausiai įvertina ne valdžios, bet laikas

Prieš mėnesį Anapilin iškeliavo filosofas, ilgametis Vilniaus universiteto profesorius Arvydas Šliogeris.

Pagrįstai vadinamas vienu iškiliausiu visų laikų Lietuvos filosofu. Savo autentiško mąstymo genijų įforminęs parašytose knygose. Sukurtomis filosofinėmis sąvokomis atskleidęs lietuvių kalbos palankumą filosofijai. Savo vertimais sugebėjęs lietuviškai prakalbinti tokius mąstytojus kaip Hegelis, Schopenhaueris, Nietzsche, Heideggeris. Pervertinti šio Žmogaus reikšmę Lietuvos filosofiniam pasauliui ir apskritai kultūrai būtų labai sudėtinga, jei išvis įmanoma.

A. Šliogeris gimė Panevėžyje. Vakar mūsų miesto bibliotekoje vyko Atminimo vakaras skirtas Jam. Salė buvo sausakimša.

Tik toje gausybėje žmonių, regis, nei vieno mūsų miesto valdžios atstovo. Nei vieno žodelio iš jų pusės apie miesto Netektį. Kiek žinau, prieš porą metų Lietuvos filosofų bendruomenės teikimu buvo siūlymas A. Šliogerį paskelbti Panevėžio miesto garbės piliečiu. Išėjo nepaskelbtas. Turbūt kažkas nerado laiko, reikėjo spaudyt rankas ir fotografuotis su „vertesniais“: vienas greit plaukia, kitas futbolą gaivina, dar kitas įmonę nuo tiek iki tiek užaugino.

Manau, kad šita klaida bus ištaisyta. Taip jau yra, kad didžiuosius protus dažniausiai įvertina ne valdžios, bet laikas. Ir tampa jie gyvesni, kai miršta. Tiesiog nesinori tikėti, kad būsime miestas, kur manoma, kad galva skirta tik kamuoliui mušinėti…

tiesos.lt