Tėvynė mūsų

N. Puteikis kreipėsi į ministrę R. Šalaševičiūtę dėl pertvarkos, kuri gali sunaikinti mažąsias gydymo įstaigas

Written by admin · 1 min read

Reaguodamas į perspėjimus, kad nuo 2015 metų pradžios medicinos paslaugos kaimiškų vietovių gyventojams taps sunkiau prieinamos, nes dėl Vyriausybės priimto nutarimo bus priverstos užsidaryti mažos ir vidutinės gydymo įstaigos, Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę.

N. Puteikiui adresuotame Vakarų regiono privačių gydymo įstaigų asociacijos rašte teigiama, kad mažąsias gydymo įstaigas sužlugdys LR Vyriausybės 2014-04-23 nutarimu Nr. 370 nustatyta ir 2014-09-11 sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-961 įtvirtinta sąlyga, kad pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos miestuose ir kaimo vietovėse turi būti teikiamos ne mažiau kaip 900 gyventojų.

 

„Ambulatorijos kaimuose jau sunaikintos, medicinos pagalba toliau nuo didesnių miestų gyvenantiems žmonėms jau dabar sunkiai prieinama. Bijau, kad šita pertvarka baigsis tuo, kad susirgę, apleistos būklės žmonės bus pavežami iki stambaus centro, o po to parvežami karstuose… Kadaise, išnaikinus mažąsias krautuvėles, buvo leista įsigalėti didiesiems prekybos centrams. Kuo tai baigėsi, visi žinome. Galbūt ir šiuo atveju vyksta panašus procesas“, – mano N. Puteikis.

Ministrės R. Šalaševičiūtės parlamentaras prašo pareikšti savo poziciją dėl galimybės panaikinti mažųjų gydymo įstaigų veiklą ribojančią sąlygą ir pakomentuoti teiginius, kad:

* jau artimiausiu metu dėl šios sąlygos gali būti sunaikintos mažos ir vidutinės gydymo įstaigos, turinčios mažiau nei 900 pacientų, nes teritorinė ligonių kasa nesudarys su jomis sutarčių dėl paslaugų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2015 metais;

* medicinos paslaugos kaimiškų vietovių gyventojams taps dar sunkiau prieinamos;

* mažosios gydymo įstaigos nebuvo informuotos apie rengiamą LR Vyriausybės nutarimą, kuriuo iš esmės uždraudžiama jų veikla;

* toks pakeitimas, dėl kurio kaimiškų vietovių gyventojams pablogės medicinos paslaugų prieinamumas, nebuvo viešai aptartas su visuomene;

* pacientai iki šiol nėra informuoti, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. jie turės pasirinkti kitą šeimos gydytoją ir sveikatos priežiūros įstaigą, jeigu jų pasirinktų gydytojų įstaigos netenkins LR Vyriausybės nutarime nustatytos sąlygos;

* Vyriausybės nutarime nustatyta sąlyga pažeidė LR Konkurencijos įstatymo 4 straipsnyje numatytą draudimą viešojo administravimo subjektams priimti teisės aktus ar kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir iškreipia konkurencijos sąlygas atitinkamoje rinkoje.

Be to, ministrė R. Šalaševičiūtė paprašyta pateikti preliminarius Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis apie medicinos įstaigas, kurių teikiamos pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos 2015 m. nebūtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo todėl, kad jos turi mažiau nei 900 pacientų – N. Puteikis prašo pateikti preliminarų tokių įstaigų sąrašą, nurodant vietovę, kurioje jos veikia, bei aptarnaujamų pacientų skaičių.

Parengė Rasa Kalinauskaitė