Tėvynė mūsų

PASAULIO LIETUVIŲ EKONOMIKOS FORUMAS (papildyta)

Written by admin · 1 min read

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Pasaulio lietuvių forumo (PLEF) garbės tarybos narius. Šių metų liepos 2-3 dienomis įvyks trečiasis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, kurio globėjas yra Respublikos vadovas. Šio Forumo tikslas yra įtraukti pasaulio lietuvius, verslininkus ir ekonomikos sričių ekspertus į Lietuvos ekonominį gyvenimą, sutvirtinti jų emocinius ryšius su Lietuva ir skatinti juos plėtoti verslą mūsų šalyje.

 

PLEF garbės tarybos nariai Prezidentui V. Adamkui pristatė Forumo darbotvarkę, dalyvius ir laukiamus šio susitikimo rezultatus.
Valstybės vadovas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos tūkstantmečio minėjimą ženklina ryškus ekonominis akcentas – Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, suburiantis po pasaulį pasklidusius lietuvių verslininkus ir ekonomikos ekspertus.
Prezidento nuomone, šis Forumas, kuriame laukiame atstovų iš beveik 20 pasaulio valstybių, šiuo metu turi ne tik simbolinę, bet ir praktinę reikšmę. „Šiuo sunkmečiu mums kaip niekada reikalingi gabūs žmonės, turintys tarptautinį įdirbį ir patirtį versle bei finansų rinkose”, – sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad Forume sutelktas intelektinis potencialas ir iškeltos idėjos bus pati geriausia pagalba Lietuvai, patiriančiai globalios krizės sukelto finansinio nuosmukio padarinių.

Prezidentas paragino valstybines institucijas ir privatų sektorių glaudžiai bendradarbiauti rengiant šį Forumą.

Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su kitomis valstybinėmis institucijomis dalyvauja organizuojant PLEF.

Šaltinis: Prezidento spaudos tarnyba, TMID

***********************

„Konkurencinga Lietuva: inovatyvi ekonomika, efektyvi verslo plėtra ir investicijos“ – 2009 m. liepos mėn. 2 – 3 d, Vilnius

Stambiausių pasaulio finansinių organizacijų vadovai rinksis PLEF (Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas)

PLEF  dalyvaus lietuviai finansų ekspertai, dirbantys galingiausiose pasaulio finansų institucijose. Vienas iš jų – Almintas Povilaitis, State Street Global Advisors, didžiausios institucinio turto valdytojos pasaulyje Viceprezidentas į PLEF atvyksta diskutuoti apie pasaulio finansų krizę, jos pasekmes ir sprendimo būdus Lietuvai ir pasauliui. Almintas Povilaitis yra Vytauto Didžiojo universiteto absolventas, vėliau išvykęs studijuoti Klarko universitete Bostone, be to studijavęs Vienos universitete ir Osle.

Šiandien Almintas Povilaitis užima finansinės institucijos, kurios valdomas turtas pirmojo 2009 m. ketvirčio duomenimis yra 1,4 trilijono JAV dolerių, viceprezidento pareigas, taip pat yra Tarptautinio verslo vystymo direktorius ir Tarptautinio vykdančiojo komiteto narys.

Almintas, šiuo metu dirbantis ir gyvenantis Bostone, konsultuoja globalių susijungimų ir įsigijimų klausimais, taip pat globalios verslo strategijos klausimais. Almintas yra atsakingas ir už ryšių tarp centrinio biuro bei tarptautinių atstovybių palaikymą, užsienio klientų vizitus bei mokymus.

„Nors ir atidžiai seku įvykius Lietuvoje iš už Atlanto, PLEF tikiuosi dar labiau įsigilinti į Lietuvos realijas, išgirsti įvairias nuomones apie aktualiausius šalies ekonomikos vystymo klausimus, susitikti su senais pažįstamais, o taip pat ir užmegzti naujas pažintis su verslo bei vyriausybės atstovais,” – savo lūkesčius apibendrino A.Povilaitis.

Daugiau informacijos apie Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą – www.plef.lt