Tėvynė mūsų

Prezidentė D. Grybauskaitė dovanoja tautai lyderius

Written by admin · 1 min read

Kaip skelbia žiniasklaida, vakar prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama 15 metų jubiliejų švenčiančio Vadovų klubo narius, vėl kalbėjo pastaruoju metu ypač pamėgta tema – apie lyderių ugdymą. „Turime aktyviau ir drąsiau ugdyti jaunąją kartą, ne tik duodami diplomą ar pasiūlydami kėdę, bet ir suteikdami galimybę augti kartu“, – Šventųjų Jonų bažnyčioje susirinkusius lyderiaujančių Lietuvos verslo įmonių vadovus, savininkus ir aukščiausio lygio specialistus ragino pagrindinė šalies lyderė.

 

Kaip rašo Alfa.lt, D.Grybauskaitė savo kalboje kvietė „auginti lyderystę ne tik savyje, bet ir šalia savęs“, t.y. „prezidentės teigimu, jei kiekvienas šalia savęs pakviestų tobulėti bent tris jaunus žmones, mūsų šalis turėtų keturis kartus daugiau lyderių, nei turime dabar.“

Smalsūs piliečiai tris kartus atsidūsėję sukluso: vis dėlto įdomu, kokius tris lyderius užaugino mums pati prezidentė D. Grybauskaitė?

Akivaizdu, nors ir neįtikėtina: vienas jų – generalinis prokuroras Darius Valys. Prezidentės akyliu žvilgsniu pamatytas Lietuvos pašalyje – Akmenės prokuratūroje, iki tol tyręs buitinius nusikaltimus, buvo pasikviestas į Generalinę prokuratūrą daryti garsiosios jos pertvarkos. Jam buvo kelti išties lyderį auginantys tikslai: atkurti visuomenės pasitikėjimą teisėsauga ir Generaline prokuratūra. Iš jo tikėtasi atvirumo visuomenei, pats jis žadėjo būti nešališkas.

Išties verta prisiminti, ką konkrečiai, niekieno neverčiamas, lygiai prieš trejus metus (2010-06-03) kalbėjo Darius Valys – iškart po to, kai Seimas balsavo už jo kandidatūrą:
Jums keliamas uždavinys atkurti visuomenės pasitikėjimą teisėsauga. Gal galėtumėte pasakyti, kokiomis priemonėmis ketinate tai padaryti?
Tai prokuratūros atvirumas visuomenei, organizacinė prokuratūros pertvarka, griežtesnis ikiteisminio tyrimo kontroliavimas, efektyvesnis ikiteisminis tyrimas, viešo intereso gynimas bei operatyvinės veiklos koordinavimas ir kontrolė.
Kaip suprantate prokuratūros atvirumą visuomenei?
Sieksiu maksimalaus prokuratūros veiklos viešumo strategijos ir maksimalaus proceso dalyvių informavimo apie bylos eigą, jų įsileidimą į teisinį procesą, kad nekiltų jokių abejonių dėl ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro, vadovaujančio ikiteisminiam tyrimui, objektyvumo.
Tikro lyderio kalba (dar skaityti čia ir čia). O darbai?

Antrasis prezidentės Lietuvai užaugintas lyderis, matyt, bus Romualdas Vaišnoras. D.Grybauskaitės nusižiūrėtas dar Briuselyje, R. Vaišnoras tapo tikruoju VSD vadovu, atsakingu už masinį piliečių sekimą ir politines diversijas prieš Lietuvos teisėsaugos institucijas (daugiau skaityti čia, čia ir čia).

Jo seifuose – ir nuslėpta Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos dalis, ir Vytauto Pociūno tirtos valstybės užvaldymo mįslės.

Trečiasis D. Grybauskaitės tautai padovanotas lyderis – Gintaras Kryževičius, Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, klusnus prezidentės patarėjų nurodymų vykdytojas, Ritos Miliūtės propagandinių laidų herojus, „pūlinių“ Lietuvos teisinėje ir politinėje sistemose ieškotojas. Žadėjęs „sugrąžinti visuomenės pasitikėjimą teismais“, bet sugrąžinęs tik sovietinę „telefoninę teisę“.

Piliečiai pagarbiai dėkoja prezidentei Daliai Grybauskaitei už jos subrandintus lyderius ir, laikydamiesi prezidentūros priesako – „prezidentės paskirtų pareigūnų nekritikuoti“ – daugiau nedrįsta apie juos tarti nė žodžio.

tiesos.lt