Tėvynė mūsų

Prof. habil.dr. Gedimino Merkio klausimas komisarui R. Požėlai: „Kur ikiteisminis tyrimas dėl viešos vietos – Kryžių kalno – išniekinimo?“

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Prof. habil.dr. Gedimino Merkio klausimas komisarui R. Požėlai: „Kur ikiteisminis tyrimas dėl viešos vietos – Kryžių kalno – išniekinimo?“

Prisiminkime: mokytoja, mojuojanti trispalve, Lietuvos policijos traktuojama kaip nusikaltėlė, ją policijos ekipažas skubiai sulaiko, veža į komisariatą, ten krato, išsuka ranką ir užveda bylas, užsiundo represinę valstybės prievartos mašiną… Yra požymių, kad Lietuvoje įsitvirtina antitautinė, antivalstybinė ir antipatriotinė teisinė bei ideologinė doktrina. 

Kryžių Kalno prieigose pavogė ką tik pasodintus pušų sodinukus (daugiau apie tai skaityti ČIA). Sakralinė pasaulio katalikų vieta – Kryžių kalnas – Lietuvoje nebelaikoma viešos pagarbos vieta, kurią nuo išniekinimo saugo LR BK 313 str.: „Kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas“. Maksimali sankcija – iki 3 m. kalėjimo.

Kodėl nusiaubus kryžių Kalną iki šiol nėra policijos pranešimo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal minėtą BK straipsnį? Tyrimas iki šiol nepradėtas? Kodėl?

Žinoma,18 pušies sodinukų (50 cm aukčio) irgi jau šioks toks turtas. Vienas sodinukas gali iki 20 eurų kainuoti. Jau čiasusidaro nusikalstamos sudėties požymiai. Privalu pradėti tyrimą. Vis dėlto žymiai svarbiau yra pasaulinio žinomumo sakralinės vietos išniekinimas. Ar sodinukai pavogti iš sąvartyno patvorio, ar iš sakralinės vietos, LR teisinei sistemai ir policijai vienas ir tas pats – mažareikšmis teisės pažeidimas. Neverta išteklių eikvoti.  Tegul vagia, tegul niekina toliau….

Užtat, jei trispalve viešoje vietoje pamojuosite, LR teisinė sistema akimirksniu atsistos ant blakstienų.  Bus skubiai atsiųsti trys policijos ekipažai ir žavinga pareigūnė Karina, sunkokai kalbanti valstybine kalba, ištars: „Aš policininkė ir man jokio pagrindo nereikia…“.

Kokią visuomenę ir kokias jos vertybes gina LR teisinė sistema? Už ką mes mokame mokesčius ir tokią teisinę sistemą išlaikome? Nusigyvenome iki to, jog mūsų valstybę, mūsų demokratiją ir sakralines vertybes niekina už mūsų pačių pinigus.