Tėvynė mūsų

Protestuojantys studentai blokuoja įėjimą į vyriausybę

Written by Redakcija · 42 sec read

protest student.  Apie 50 studentų vėlyvą trečiadienio (06.22) vakarą užblokavo įėjimą į vyriausybę. Taip jaunuoliai aiškina protestuojantys prieš skubotą vadinamo liberalaus Darbo kodekso priėmimą.Kaip  sakė vienas iniciatyvinės grupės narių Rolandas, tai – performatyvus piliečių susirinkimas. Apie 50 žmonių prie pat vyriausybės durų pasistatė palapines, susėdo ant žemės ir neketina trauktis to, kol „nebus reakcijos iš valdžios“.

Įėjimas į vyriausybę uždengtas plakatu „Diržas jau trina kaulą“. Jaunuoliai prie vyriausybės atsivežė dviračius, vaizdo kameras, ėmė mušti būgnais.

Prie vyriausybės dirba policija ir Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Pareigūnai protestuotojus informavo apie pažeistą Susirinkimų įstatymą ir tai, kad šie per arti vyriausybės.

Pasak protestuojančio Rolando, tai nėra partinė akcija, o pilietinis aktyvizmas. Į Vilnių protestuotojai, kurių absoliuti dauguma studentai, atvyko apie 19 val., žygiuodami ir skanduodami šūkius pasiekė V. Kudirkos aikštę.

Tuo metu policijos pareigūnai teigė, kad akcijos dalyviai užfiksuoti, bus sprendžiama dėl jų patraukimo administracinėn atsakomybėn, tačiau vaikyti neketinama.

Nepaisydamas daugybės abejonių, kurias išsakė darbuotojų ir darbdavių atstovai, taip pat prezidentė, Seimas antradienį priėmė naują Darbo kodeksą, kurio įsigaliojimas paveiks daugelį dirbančiųjų.