Tėvynė mūsų

Raimondas Navickas. Vasario 16 – toji

Written by Redakcija · 56 sec read
Raimondas Navickas nuotrauka.
Su Vasario 16-ta visus! Su lietuvių tautos valstybės 102 gimtadieniu!

Nors nežinia, kam tarnaujantys istorikai, įvairaus plauko mariai ivaškevičiai ir kitokios dušanskienės bando mums aiškinti, kad šios datos XXI a. švęsti nebegalima, kaip neva nebemadingos ir netolerantiškos, realybėje ši diena primena mums – kur yra tikrosios moderniosios lietuvių valstybės ištakos.

Ne viduramžių pavyzdžio feodalinėje imperijoje, kurią išsigimęs elitas sugebėjo du kartus praganyti tokiais būdais, kad net rūsčios tragedijos ta tema sukurti nelabai išeina – pjesės scenarijuje neišvengiamai suskamba tragikomiškos gaidos.

Ir net augančių kartų paauklėti per tai nėra kaip, nebent išmokyti laiku atpažinti išsigimstančio elito, vedančio savo valstybę į sunykimą, požymius?

O štai Vasario 16-osios tautinės Lietuvos Respublikos sukūrimo istorija yra išties pamokanti ir jaunosioms kartoms.

Suvokti, kaip reikia išnaudoti palankias istorines aplinkybes, nepraleisti progos, aiškiai suprasti savo tautos interesus bei padėti pamatus jų realizavimui per neįtikėtinai trumpą laikotarpį – šito mūsų jaunimas ir mes patys išties galime pasimokyti iš modernios, tautinės Lietuvos Tėvų-Įkūrėjų!

Jau nekalbant apie tai, kad savo teisę į nuosavą valstybę bei savarankišką valdymą tautos vyrams tenka atstovėti ginkluotoje kovoje su imperinių užmačių turinčiomis kaimyninėmis tautomis.

Sveikinu visus Vasario 16-osios proga!

Su lietuvių tautinės valstybės 102 gimtadieniu. Amžina šlovė tiems, kas ją įkūrė, apgynė nuo priešų bei sunkiu darbu paklojo pamatus savarankiškam tvarkymuisi.

veidaknygė