Tėvynė mūsų

S. Daukanto aikštėje – antitarybinė meno akcija

Written by admin · 1 min read

Sveikindami Lietuvą su pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai ir artėjančia Valstybės švente, laisvieji menininkai ir pilietinis Tiesos sambūris šį ketvirtadienį, liepos 4 dieną, 17 valandą Simono Daukanto aikštėje Vilniuje rengia antitarybinę meno akciją „Neužmiršim, nesitrauksim“.

Taip neabejingi piliečiai atsiliepia į Respublikos Prezidentės kvietimą „atskleisti Europai mūsų šalies grožį“, „būti svetingais ir dėmesingais“.

 

Išties, Lietuva šį pusmetį išgyvena didelių išmėginimų ir iššūkių laiką. Europos ir Pasaulio politikų ir visuomenių dėmesys krypsta į mus. Pasaulis stebi, ar jauna Lietuvos demokratija – tvari ir turininga, ar ji lietuvius džiugina. Pasaulis žvalgosi, ar jau išsišlavėme tarybinių metų dulkes iš savo trobų ir gatvių, ar išsiravėjome visas piktžoles iš Europos sodo lietuviškos ežios.

Paklauskime to patys savęs. Ne, darbas dar nebaigtas, tarybinis paveldas ne taip lengvai įveikiamas! Nepaisant sunkaus kasdienio mūsų Prezidentės ir jos komandos triūso, dar dulkėti mūsų keliai, usnimis ir dilgėmis apėjusios pakelės.

Tad padėkime Prezidentei kariauti jos „mažuosius karus“, parodykime Europai ir Pasauliui, kad Lietuvos visuomenė yra solidari ir pilietiška, sugebanti apsivalyti nuo Tarybų Valdžios palikto purvo, – sako laisvieji menininkai.

Pilietinę talką jie ragina pradėti nuo Simono Daukanto aikštės – centrinės Europos aikštės. Mes galime! Galime išvalyti šią aikštę nuo pilkų tarybinių dulkių ir papuošti ją šventės spalvomis, – su pasididžiavimu teigia menininkai.

Piliečiams jie primena iškilius Respublikos Prezidentės žodžius: „Mes visi privalome liudyti tiesą, net jeigu ji kažkam atrodo nepatogi ir nebereikalinga. Tik tiesa ir atvirumas sustiprins mūsų pasitikėjimą vieni kitais ir tikėjimą savo valstybe“.

Tad į talką Lietuvos Prezidentei!

Kas, jei ne MES!

tiesos.lt