Tėvynė mūsų

Šalies vadovė sveikina Lietuvą perėmus ES vairą

Written by admin · 1 min read

Tiesos.lt, skelbdama prezidentės sveikinimą, laukia, kada prezidentė su Lietuvos pirmininkavimo prioritetais supažindins ne tik Briuselį, didžiąsias Europos valstybes, bet ir Lietuvos piliečius.

Pirmadienis, liepos 1d. (Zagrebas). Šiandien Lietuva pirmąkart pusmečiui stoja prie Europos Sąjungos vairo – pradeda pirmininkavimą ES Tarybai. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina Lietuvos žmones pelnius tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą ir linki susitelkimo ir kantrybės atliekant šią atsakingą pareigą.

 

„Prasideda istorinis pusmetis, kuriam visi ilgai ir atsakingai ruošėmės – Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių perima pirmininkavimą ES Tarybai. Sveikinu visus su darbų pradžia, linkiu sėkmės, ištvermės ir kantrybės. Lietuvai tenka atsakinga ir sudėtinga misija – Europai įtemptu laikotarpiu suderinti 28 šalims svarbius sprendimus, kurie šiandien gyvybiškai svarbūs kiekvienam europiečiui“, – sako Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkėje – visų ES šalių žmonės labai svarbūs klausimai. Bendrų pastangų reikės dėl spartesnio daugiamečio ES biudžeto įgyvendinimo, jaunimo nedarbo mažinimo, energetinių salų panaikinimo, saugesnės kaimynystės užsitikrinimo.

Pirmininkavimas, pasak Prezidentės, Lietuvai taip pat suteikia unikalią galimybę atskleisti Europai tai, kuo galime didžiuotis – mūsų žmonių gebėjimus, mūsų šalies grožį ir pasiekimus.

Šalies vadovė kviečia Lietuvos žmones būti svetingais ir dėmesingais, kad mūsų svečiai apie Lietuvą išsivežtų kuo geriausius įspūdžius.

Pirmininkavimo startui skirti ir keturi Prezidentės darbo vizitai Kroatijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Siekdama užtikrinti sklandžią pirmininkavimo pradžią ir spartesnį sprendimų priėmimą, liepos 1–3 dienomis šalies vadovė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ir svarbiausius darbus pristatys europinėms institucijoms, ES šalių vadovams ir žiniasklaidai.

2013-07-01, Prezidentės spaudos tarnyba