Tėvynė mūsų

Seimo narys A. Patackas perspėja, kad tiesa yra ne tas pats, kas teisė

Written by admin · 1 min read

Kalbėdamas LR Seimo posėdyje balandžio 9 dieną, trečiadienį, sovietmečio disidentas, Kovo 11-osios Signataras bei dabartinis Seimo narys, priklausantis Drąsos kelio frakcijai, perspėjo kolegas Seime, kad negalima siekti teisingumo, ignoruojant tiesą.

Pasak A. Patacko, nenormalu tai, kad ignoruojamas ar net pašiepiamas gydytojos profesorės Laimos Bloznelytės liudijimas, patgvirtinantis, kad L. Stankūnaitės dukra Deimantė patyrė seksualinę prievartą. Profesorės liudijimas, pasak parlamentaro, gali  nulemti ne tik kaltinimų pedofilija bylos baigtį, bet ir viešosios nuomonės svarstykles, nes be juridinių pasekmių jis dar apnuogina tų žmonių ir jų tarpusavio santykių šlykščiąją esmę. Tačiau, deja, daroma viskas, kad šis liudijimas taptų niekiniu, o gydytoja, atlikusi savo pilietinę ir profesinę pareigą, iš liudytojos virstų kaltinamąja.

“Jei nepatikėsime šiuo liudijimu, jei leisime jį paniekinti, padarysime sąžinės klaidą” – teigė A. Patackas. Jis taip pat sakė: “Aš nedažnai duodu garbės žodį, ypač viešai. Tačiau šįkart sakau: garbės žodis – ši liudytoja, Laima Bloznelytė sako tiesą, nes pažįstu ją daug metų kaip reto sąžiningumo, giliai religingą žmogų, kuriai melas yra neįmanoma būsena. Tiesa yra ne tas pats, kas teisė. Seimas yra gyvas organizmas, nepaverskime jo mechanizmu. Jei leisime, kad būtų susidorota su liudytoja, jei leisime, kad teismui būtų atiduoda Neringa Venckienė, padarysime metafizinę nuodėmę, leisdami tiesą pakeisti teise. Ir nesistebėkime, jeigu sulauksime atpildo iš To, kuris yra pasakęs; „Aš esu Tiesa ir Gyvenimas“.

Nepaisant A. Patacko ir kelių jo kolegų pasisakymų, Seimo nariai patenkino Generalinio prokuroro prašymą leisti patraukti N. Venckienę baudžiamojon atsakomybėn. Už tai balsavo dauguma tiek pozicijos, tiek opozicijos parlamentarų.

Bernardinai.lt