Tėvynė mūsų

Tapatybės kortelių (ID) išdavimas užsienyje gyvenantiems piliečiams kainuos pigiau

Written by Redakcija · 1 min read

Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams nuo liepos perpus pigiau kainuos naujos asmens tapatybės kortelę išdavimas, kai kartu bus keičiamas ar išduodamas naujas pasas.

Vyriausybė šią savaitę šį įkainį nuo 100 eurų sumažino iki 50 eurų.

Taip viliamasi paskatinti užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius kartu su pasu užsisakyti ir ID kortelę. Naujo paso išdavimo įkainio keisti neplanuojama, ir toliau ši paslauga atsieis 100 eurų.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu dėl didelės kainos ir dėl paso teikiamų didesnių galimybių keliauti užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai užsisako tik vieną asmens tapatybės dokumentą. Pavyzdžiui, 2021 metais priimti 48 tūkst. 439 prašymai išduoti ar pakeisti pasą bei 3929 prašymai dėl asmens tapatybės kortelės.

„Nustačius 50 eurų konsulinį mokestį už asmens tapatybės kortelės išdavimą ar keitimą, kai kartu keičiamas ar išduodamas pasas, siekiama paskatinti užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius kartu su pasu užsisakyti ir kortelę, kuri taptų viena iš esminių prielaidų patogiau naudotis Lietuvos institucijų ir įstaigų teikiamomis 646-ių rūšių elektroninėmis paslaugomis“, – teigiama dokumento lydraštyje.

Pabrėžiama, kad kortelėje įdiegti asmens elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikatai leidžia ja naudotis kaip elektronine tapatybės nustatymo bei elektroninio parašo priemone.

Be to, iš galiojančio Vyriausybės nutarimo išbrauktas 120 eurų mokestis už prašymų išduoti nacionalines vizas ir sprendimų dėl jų priėmimą.

Nuo liepos 1-osios nacionalinių vizų išdavimu rūpinsis nebe diplomatinės įstaigos, o Migracijos departamentas.

Užsienietis, norėdamas gauti nacionalinę vizą, turės kreiptis į išorės paslaugų tiekėją, su kuriuo Migracijos departamentas yra sudaręs sutartį.

Dėl Šengeno vizų išdavimo ir toliau bus galima kreiptis į Lietuvos diplomatines atstovybes.

URM inf.