Tėvynė mūsų

VILNIAUS VADOVYBĖ TURĖTŲ PADĖTI BEDARBIAMS, BENAMIAMS ir VARGUOLIAMS

Written by Redakcija · 2 min read

Iki Vytauto Didžiojo karūnavimo 600 metų jubiliejaus liko 9 metai

LIETUVOS  SĄJŪDŽIO VILNIAUS SKYRIAUS TARYBA 

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui

Vilniaus valdymo koalicijos partneriams

Vilniaus miesto tarybos nariams     

VILNIEČIAMSŽiniasklaidai     

ŽINIAI:   

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui 

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui Mindaugui Sinkevičiui 

ŽINIAI:   

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui 

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui Mindaugui Sinkevičiui

  VILNIAUS VADOVYBĖ TURĖTŲ PADĖTI BEDARBIAMS, BENAMIAMS ir VARGUOLIAMS

Vilnius,     2020-09-02

Vilniaus miesto meras R.  Šimašius ir jo vadovaujama koalicija („Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniška šeimų sąjunga“ bei  Darbo partija) labai „gerbia“ vilniečius. Vilniaus valdžia pakeičia jiems nepatinkamus gatvių pavadinimus, nuima patriotines paminklines lentas. Lukiškių aikštė yra išniekinta. Savivaldybė neįgyvendino LR Seimo įstatymo dėl Lukiškių aikštės įprasminimo ir tyčiojasi iš lietuvių istorinės atminties įrengiant žiemą  čiuožyklą, o vasarą privežant smėlio.

Visiems aišku, kad prasidėjo ruduo, neužilgo ateis žiema, artėja  COVID-19 nauja banga su skaudžiomis pasekmėmis ir didžiuliais sunkumais, ypač socialiai pažeidžiamiems vilniečiams. 

Žinodami Vilniaus vadovų ir koalicijos partnerių „paslaugumą“, „jautrumą“, „dosnumą“ ir „pagarbą“ vilniečiams – Vilniuje trūksta darželių, daugelis gyventojų neturi  darbo ir būsto. Nemažai žmonių atleista iš savivaldybės kuruojamų įmonių, kai kurie specialistai dirba nuotoliniu būdu; savivaldybėje susidarė daug tuščių patalpų.  Savivaldybė yra prisiregistravusi apie 15 tūkst žmonių – gal tai papildomi rinkėjai.

SIŪLOME Vilniaus savivaldybės vadovams ir koalicijos partneriams skubiai spręsti vaikų darželių ir lopšelių įrengimo klausimus, rūpintis badaujančiais, neturinčiais pastovaus darbo,  nuolatinio gyvenamo būsto ir gyvenančiais žemiau skurdo ribos  – VILNIUJE NETURI LIKTI  BEDARBIŲ, BENAMIŲ IR BESIMAITINANČIŲ IŠ KONTEINERIŲ. Šių žmonių mokymo ir edukacinėms  priemonėms vykdyti galėtų gerai pasitarnauti Gabrieliaus Landsbergio    (vieno iš turtingiausių Seimo nario)  sutuoktinės   Austėjos Landsbergienės mokyklų pedagogai, nes Savivaldybės valdančiųjų ir koalicijos partnerių rinkiminiuose ir politiniuose šūkiuose buvo sakoma: rinkite mus „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“.  Tačiau iki šiol vilniečiai neturi kuo didžiuotis, nes valdantieji ir koalicijos partneriai grubiai pažeidė savo ir savo partijų rinkimines nuostatas ir įsipareigojimus.   

KVIEČIAME  BEDARBIUS, BENAMIUS ir VARGUOLIUS   registruoti prašymus  Vilniaus savivaldybėje (nepriklausomai nors yra prisirašę kitur), gaunant registracijos atžymą savo egzemplioriuje ir nuolatos lankytis ir aiškintis savivaldybės institucijose apie Jūsų prašymų vykdymą.     

    PRAŠOME mero, tarybos narių, savivaldybės institucijų vadovų, savivaldybės žiniasklaidos ir visų turinčių galimybes platinti šį  mūsų kreipimąsi, kad apie jį sužinotų vilniečiai.

    ATKREIPIAME Lietuvos savivaldybių asociacijos dėmesį gal ir kituose miestuose ir rajonuose reikėtų vykdyti panašią akciją. VISUR TURI BŪTI PASIRŪPINTA KIEKVIENU ŽMOGUMI.

Tarybos pirmininkas  L. Kerosierius
Pirmininko pirmasis pavaduotojas  A. Budriūnas
Pirmininko pavaduotoja R. Jakučiūnienė  

Tarybos nariai: A. Adamkovičius, G. Adomaitis, A. Akelaitis, V. Aleksynas, A. Ambrazas, A. Augulis, G. Aukštikalnis, K. Balčiūnas,  A. Budriūnas,  L. Bukauskienė,  N. Butkuvienė,  J. Česnavičius, P. Dirsė, S. Eidukonis, K. Garšva,  A. Gelumbauskaitė, L. Grigienė,  P. Gvazdauskas, V. Jakubonis, R. Jakučiūnienė, V. Jankūnas, A. Juknevičius, V. Kapkan,  A. Kaziukonis, L. Kerosierius, J. Kuoras, A. Markūnienė,  Z. Mataitis, H. Martinkėnas,  K. Milius, E. Mirončikienė,   G. Ratkutė, V. Rizgelis, G. Rotomskienė,   M. Sidaravičius, R. Simonaitis,  A. Vaičiūnas, L. Veličkaitė, G. Uogintas, B. Zaviša, S. Žilinskas

Pasiteiravimui: L. Kerosieriui tel 8674 38465,  Adresas korespondencijai L. Kerosieriui Iki pareikalavimo,Centrinis paštas, Vilnius,     

el. p. vilnius@sajudis.com         www.sajudis.com