Aktualijos, Šeima

Arvydas Daunys: Jei neliks Šeimos – visi kiti klausimai nebeteks jokios prasmės

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Nuotrauka: Unsplash.com nuotr.

 Užpuolė sunerimusios moterys, besirūpinančios žmonių suaukotais pinigais, esą “Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021” organizatoriai taškys pinigus koncertams Vingio parke.

Tai noriu oficialiai visiems paaiškinti – visi, kas koncertuos Vilniaus Vingio parke mitingo metu – darys tą nemokamai.Geriausiu atveju jiems bus apmokėtos kelionės išlaidos, bet tikrai ne honoraras už pasirodymą.

Jeigu reiketų mokėti už tų kolektyvų, kurie ten bus, pasirodymus Vingio parke – tai tam neužtektų visų suaukotų pinigų (apie 40 tūkst).

Noriu patikslinti – organizatoriai derasi dėl kiekvieno cento, kad tik kaip nors pavyktų įtilpti į turimą biudžetą – reikės mokėti apsaugai, greitajai, gaisrinės ir kitoms tarnyboms, nuomotis autobusus pervežti žmonėms, pirkti vėliavas – išlaidų tikrai pakanka, ir tie pinigai nebus švaistomi vėjais – juos kontroliuoja ne valdantieji – tai žmonės, gyvenantys iš savo uždirbtų pinigų ir žinantys jų vertę.

Kiti klausimai apie tai, ką turėtų daryti “Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021” rengėjai, pasak kai kurių žmonių:

Daug, kas norėtų įtraukti visus įmanomus klausimus, kaip reikalavimus (kam?) į “Maršo” programą. Kai kurie sako, jog to, ką paskebė Maršo organizatoriai yra mažai. Esą jie turėtų prisiimti prieš visuomenę didesnius įsipareigojimus, parengdami daugiau reikalavimų-deklaracijų.

Norėčiau priminti, jog visi matė “Maršo” – deklaraciją, kurioje aiškiai išdėstyti jo pagrindiniai tikslai. Pagrindiniai šiai dienai. Ir jie visi apima mūsų bendrą gyvenamąją erdvę, mūsų atmosferą, kurią kvėpuojame, mūsų Šeimas.

Jei neliks Šeimos – visi kiti klausimai nebeteks jokios prasmės.

Jei išsaugosime Šeimą – mes išspręsime ir visus kitus klausimus, kurių, noriu pastebėti, niekas iš organizacinės grupės neatmeta. Visi juos palaikome. Jie visi irgi svarbūs. Tačiau prisimename ir dėl ko susirinkome šiai dienai. Ir suprantame, kad per Vieną Maršą visų klausimų išspręsti nepavyks. Maršas tėra tik pirmas žingsnis ilgame sprendimų paieškos kelyje. Ir šis žingsnis – būtent Šeima.

Jei neišsaugosime Šeimos – visų kitų klausimų spręsti jau nebebus kam. Nes Šeima – tai kertinis mūsų visuomenės akmuo. Iš kurio kyla visi kiti. Pagrindinis, laikantysis akmuo.

Todėl prašau visų paprasto dalyko – pasitikėkite tais, kurie daro, o ne komentuoja. Kurie dirba, kartais ir iki išnaktų, kad pavyktų tas protestas, kuriam jie šiandien telkia Lietuvą.

Tai yra žmonių, mylinčių savo tėvynę kolektyvas. Ir jie padarys viską, kas jų galioje, kad tas pirmasis žingsnis – “Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021” – pavyktų taip, kaip yra suplanuotas ir pasiektų tų tikslų, kurių iš jo laukiama.

“Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021” įvyks bet kokiu oru ir bet kokiomis sąlygomis.

Iki jo liko – lygiai mėnuo. Pradedame atgalinį skaičiavimą.

minfo.lt