Aktualijos

Financial Times: Estija atidarė medžioklės sezoną prieš „žaliuosius žmogeliukus“

Written by admin · 1 min read

Vadovaujantis Estijos gynybos pajėgoms Riho Terras papasakojo savo interviu Financial Times, jog laukia „žaliųjų žmogeliukų“, jei jie pasirodyti Estijos teritorijoje. Anot jo, juos tiesiog šaudys. Estija visiškai nepanaši į Ukrainą, įsitikinęs Terras. Jis sugebės duoti Rusijai atkirtį, žinoma ne be NATO pagalbos.

Estija sukūrė tikslų planą, jei šalyje kartais netikėtai pasirodytų taip vadinami „žalieji žmogeliukai“ – veikiantys rusų spec-pajėgų priedangoje. Jie bus nušauti. Apie tai Financial Times savo interviu metu pareiškė Estijos gynybos pajėgų vadas generolas-majoras Riho Terras.


 

NATO narės susirūpinusios situacija Pabaltijo regione, kuris gali tapti nauju „Rusijos militarizmo ir ardomosios veiklos“ taikiniu. Tačiau Estija ir jos kaimynės visiškai nepanašios į Ukrainą, pabrėžė Terras. Šiuo metu šalis turinti viso 1,3 mln gyventojų dalyvauja stambiausiuose mokymuose taikos metu. Juose dalyvauja virš 13 000 karių, o 7000 iš jų pašaukti į karo tarnybą. „[Estija] – tai tvarkingai funkcionuojanti visuomenė, – pareiškė generolas. – Bet mes turime žinoti, kas vyksta Rusijoje ir būti pasiruošę“.

Jeigu rusų agentai ar spec-dalinių kariai pateks į Estijos teritoriją, „jūs turite nušauti pirmą, kuris pasirodys“, pareiškė Terras.

Po greito ir efektyvaus rusų spec-padalinių karių darbo neramiuose Ukrainos rytuose pereitais metais, NATO strategai keletą mėnesių bandė išsiaiškinti, kokią poziciją aljansui geriau užimti, kad sėkmingai kovoti su „ardomąja Maskvos taktika“, rašo leidinys.

Terraso nuomone, NATO turi būti pasiruošęs palaikyti Estiją ir eiti kariauti tuo atveju, jei estu kariuomenei teks kautis prieš bet kokį įsiveržimą iš Rusijos pusės, ko nuo pat pradžių negalėjo padaryti Kijevas. „Mes turime įsitikinti, jog mes tikime penktuoju straipsniu, – pasakė generolas, turėdamas omenyje kolektyvinės gynybos principą, įrašytą NATO steigiamajame dokumente. Bet dar labiau svarbu, mes turime įsitikinti, jog [Vladimiras] Putinas tiki penktuoju straipsniu. Aš manau, jog mes turime suteikti į tai didelį dėmesį“.

Taip pat, Riho Terras mano, jog labai svarbu išsaugoti karines išlaidas dabartiniame lygmenyje. Karinių biudžetų mažinimas tokiose šalyse kaip Britanija tiesiogiai atsiliepia Estijos saugumui, įsitikinęs jis. Ypatingą nerimą Terrasui kelia Britanijos branduolinės ginkluotės klausimas. Anot jo, jokiu atveju negalima nurašyti pasenusio britų arsenalo, nes būtent branduoliniai ginklai nuo pat pradžių padėjo NATO narėms išvengti karo.

Sarmatai