Tėvynė mūsų

Neužmiršim, nesitrauksim: šį sekmadienį minimos trečiosios Garliavos šturmo metinės

Written by admin · 1 min read


Neužmiršim, nesitrauksim: šį sekmadienį minimos trečiosios Garliavos šturmo metinėsŠį sekmadienį, gegužės 17-ąją, 17 valandą, Simono Daukanto aikštėje Vilniuje laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai paminės trečiąsias Garliavos šturmo metines.

 

Jau trejus metus prie Prezidentūros rūmų vykstančios pilietinio meno akcijos dalyviai ragina valstybės vadovę atsakyti, kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17 dieną 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, šturmavo Garliavą: smurtavo prieš žmones, iš gimtųjų namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“?

Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Jis pamynė pilietinio bendrabūvio principus ir moralinę visuomenės sutartį. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė, Liudvikas Narcizas Rasimas bei žinomi žmogaus teisių gynėjai įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką. Įsidėmėtina, kad per trejus metus nė vienas teisininkas, nė vienas valdžios pareigūnas net nemėgino šios Konstitucijos kūrėjų išvados paneigti, su ja ginčytis.

Garliavos smurto dieną Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė visuomenei, kad „prievarta prieš vaiką negalima“, ir paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo tos dienos praėjo treji metai. Deja, prezidentei atsakingos institucijos per tiek laiko nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai oficialiai neigia net patį smurto faktą, o nuo valdžios smurto ir ritualinio sadizmo nukentėjusiems piliečiams iškeltos politinės bylos iki šiol nagrinėjamos teismuose. Valdžios pareigūnų ir advokato Gintaro Černiausko smurtą patyrusi Garliavos mergaitė iki šiol laikoma „valstybės paslaptimi“. Jos seneliams, skirtingai nei Lietuvoje kalintiems kriminaliniams nusikaltėliams, trejus metus neleidžiama pamatyti augintos vaikaitės.

Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą laisvi piliečiai 2012 metų gegužės 17 dieną Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – iki 2012-ųjų spalio 17-osios – ji vyko kasdien, vėliau – kiekvienos savaitės ketvirtadienį, šiuo metu tęsiama kiekvieno mėnesio 17-ąją.

Šio sekmadienio pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ bus pasisakoma prieš valdžios melą ir savivalę, ginamos vaiko teisės ir žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, tiesa ir teisingumas.

Kviečiami visi neabejingi, tiesą ir laisvę branginantys piliečiai.
* * *

2012 m. gegužės 17 d. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje.