Aktualijos, Šeima

Justina Gafurova. Parodykime, ką mums reiškia šeima

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Matant naujas politines iniciatyvas ginti seksualinių mažumų teises, šeimų atstovai jaučiasi pamiršti. Apie tradicinės šeimos stiprinimą politikai nekalba, todėl daugėja socialinių iniciatyvų, skatinančių šeimos stiprinimą ir šeimų švietimą. Viena tokių – neseniai prasidėjęs konkursas „Tautos gyvybės lopšys – stipri šeima”. Organizatoriai kviečia jame dalyvauti visas Lietuvos šeimas, parodant, kas šeimoms šiandien yra svarbiausia.Meno konkursas „Tautos gyvybės lopšys – stipri šeima” skirtas paminėti popiežiaus paskelbtus šeimos metus. Balandžio-birželio mėnesį šeimos kviečiamos dalyvauti konkurse siunčiant savo darbus, kuriuose atsispindėtų tai, kaip suvokiama šeima. „Lauksime vaikų, tėvų, senelių ir prosenelių piešinių, fotografijų, trumpų vaizdo įrašų, rankdarbių, eilėraščių, dainų. Komisija apdovanos laureatus, suorganizuos darbų parodą, bus išleistas darbų leidinys”, – skelbia organizatoriai. Konkurso globėjas – kardinolas Sigitas Tamkevičius. Konkursą organizuoja sąjunga „Vardan šeimos” ir Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija.

Šio konkurso tikslas – suteikti vaikams, jaunimui, tėvams, seneliams ir proseneliams galimybę kūrybinėmis ir meninėmis priemonėmis išsakyti savo nuomonę tema „Tautos gyvybės lopšys – stipri šeima”. „Konkurso idėja paremta tuo, kad žmonėms visame pasaulyje reikia kuo tvirtesnės vyro ir moters sukurtos šeimos, kad ji yra valstybės pamatas, kad vaikų raidai labai svarbu augti matant tėtį ir mamą, mylint brolius ir seseris. Daugumai žmonių šeima – saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta papročių, tradicijų, meilės savo šaliai. Juk tik stiprios šeimos gali užtikrinti mūsų valstybės išlikimą”, – skelbia konkurso organizatoriai. Devynių asmenų žiuri komisija išrinks laureatus, kurie bus apdovanoti prizais.

Tarp konkurso uždavinių ne tik siekis sudaryti galimybę konkurso dalyviams išsakyti savo nuomonę, kaip jie mato šeimą, bet ir noras ugdyti pagarbą bei pasididžiavimą savo šeima, jos tradicijomis ir papročiais, skatinti pilietinę drąsą ir aktyvumą.

Konkurencijos pažeidimai – neišnaikinami: įmonės „apdalintos” baudomis

Rytoj Konkurencijos taryba Vyriausybei pristatys praėjusių metų savo veiklos ataskaitą, iš kurios matyti, kad karteliniai susitarimai ir kiti pažeidimai konkurencijos srityje vis dar neišnykę. Nustatytų pažeidimų spektras – labai platus: nuo prekybos tinklų iki kino pramonės bei krepšinio klubų.

Komentuoja sąjungos „Vardan šeimos” vadovė Edita RAŠČIAUSKAITĖ-MORKŪNIENĖ:

Manome, kad šiandien labai svarbu kalbėti apie šeimą, jos tradicijas ir stiprinimą. Konkursas yra puiki proga ir šeimose kalbėtis šiomis svarbiomis temomis. Ypač šiuo laiku, kai esame nutolę nuo savo artimųjų. Bendros veiklos ne tik vienija, bet ir stiprina šeimos ryšius. Laukiame dalyvaujant visų: tiek suaugusiųjų, tiek vaikų. Tiek vienišų tėvų, auginančių vaikus, tiek pilnų šeimų. Taip pat senelių, vaikų kolektyvų, globos namų auklėtinių darbų. Kiekvienas savo meniniu darbu gali parodyti, ką jam reiškia šeima.

Be to, konkursas turi ne tik meninę, bet ir šviečiamąją pusę. Kviesime žmones ne tik dalyvauti, bet ir susitikti. Ketiname apsilankyti laureatų rajonuose, kur ne tik apdovanosime laimėtojus, bet ir kviesime šeimas pokalbiui apie tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje ir kokia šeimos politika vykdoma. Kartu galėsime diskutuoti apie tai, kaip galime stiprinti Šeimos institutą. Taip pat kalbėsime apie svarbias įstatymines iniciatyvas, tokias kaip Stambulo konvencija ar partnerystės įstatymas, kurios taip pat palies ir šeimas. Matome, kad daliai visuomenės vis dar trūksta informacijos apie šias įstatymų iniciatyvas.

Deja, matome, kad dabartinė politika nuvertina šeimą. Dabartinė valdžia tradicinės šeimos puoselėjimu visiškai nesirūpina. Buvusi valdžia priimė Šeimos stiprinimo įstatymą, tačiau atrodo, kad jis guli stalčiuje ir su juo nedirbama. Apie šeimą, kurią gina net Konstitucija, mažai kalbama. Valdžia mus menkina ir ieško išeičių, kaip kuo greičiau suteikti šeimos statusą homoseksualams. Valdžiai labiau rūpi pastarieji asmenys nei šeimos. Jaučiamės ignoruojami, nematomi ir negirdimi. Atrodo, kad valdžios atstovai pamiršo, kad jie patys turi šeimas. Man sunku įsivaizduoti, kaip keturių vaikų mama, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, gali kalbėti apie tokius įstatymus, kurie pakenks jos vaikų arba anūkų psichikai.

Kartu džiaugiamės matydami, kad Tauta bunda. Ją pabudino reali grėsmė šeimai. Matome, kad atsiranda vis daugiau iniciatyvų, kurios skatina saugoti šeimos tradicijas. Juk nė vienas neatsiradome iš niekur, visi atėjome iš šeimos. Be šeimos būtume niekas. Prarastume šaknis ir savastį. Turime stiprinti ir puoselėti šeimą, parodyti, kad ji mums yra svarbiausia. Šis konkursas – vienas iš būdų to siekti.

Informacija:

Konkurso dalyvis ar komanda privalo užpildyti ir atsiųsti konkurso dalyvio anketą. Konkurso dalyviai skirstomi į penkias amžiaus grupes: ikimokyklinio amžiaus vaikų, pradinių klasių moksleivių, jaunimo, tėvelių, senelių, prosenelių. Konkursui darbus siųskite adresu: Kauno raj., Samylų sen., Vaišvydavos k., Lakštingalų takas 7, LT-53176.

respublika.lt