Aktualijos

Kodėl reikia dalyvauti parašų rinkimo pilietinėje akcijoje?

Written by Redakcija · 2 min read

Be abejo, kalba eina apie šių dienų įstatymo iniciatyvą, kurioje atsakingi piliečiai renka parašus, jog būtų atšaukti lapkričio 26 dieną, skubotai, priimti migracijos įstatymo papildymai. Jie praktiškai eliminuoja nelegalios imigracijos sąvoką ir taip ateityje atvertų kelius neriboto kiekio užsienio piliečių migracijai į mūsų kraštą.

Todėl balandžio 9 dieną Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) turime pristatyti daugiau nei 50 000 Lietuvos piliečių parašų. Tai ir lengva, bet tuo pačiu ir labai sunki užduotis.

Lengva, nes mano supratimu ją turi paremti visi sveikos nuovokos Lietuvos piliečiai. Sunki, nes tos sveikos nuovokos, sąžinės, principingumo bei elementarios darbo kultūros dažnai dar stinga. Rašau atvirai ir nepolitkorektiškai. Įvairios save patriotinėmis vadinančios organizacijos šią akciją ignoruoja, sisteminės partijos ir žiniasklaida – taip pat. Taip sakant „Vakarų fronte nieko naujo…“. Todėl lieka remtis į paprastus (o tuo pačiu nepaprastus) Lietuvoje ir emigracijoje gyvenančius mūsų žmones.

 Tai tokie nuostabūs mūsų darbo skruzdėliukai, bet tuo pačiu ir tikri politiniai kariai, kurie sugeba savo prakaitu užsidirbti sau duoną, auginti vaikus (ne vienas iš maniškių parašų rinkėjų turi 5 ir daugiau vaikų šeimą) ir taip pat atlikti pareigą savo tautai, visuomenei, ateityje Lietuvoje gyvensiančioms jų šeimoms. Tie žmonės nebūna apsikarstę tautinėmis simbolikomis, jų nematysit per televizoriaus ekranus (vietoje to rodo degraduojančius alkoholikus), jie neverkšlena kaip vienos a la tautinės partijos buvęs lyderis, jog pervargs nuo parašų rinkimo, nors pats jau senokai nedirba jokio darbo. Šie žmonės elementariai suvokia, jog jei valdžia mūsų nesaugo, tai mes patys turime atlikti jos funkcijas, nelaukti jokios malonės iš tų dykaduonių, kurie priima įstatymo pataisas, net jų neskaitę.

Ar jūs esate ta pažangioji Lietuvos dalis, kuri ima likimo vairą į savo rankas? Pasilieku savyje vietos optimizmui, nes, galbūt, daugumos savarankiškai mąstančių Lietuvos piliečių nepavyksta pasiekti turint tik kuklius išteklius. Todėl tikiu, jog šis tekstas atkreips tikrų žmonių dėmesį. Žmonių, o ne biorobotų, kuriems tinka bet koks, net ir absurdiškiausias valdžios sprendimas.

 Žinoma, iš dalies teisūs yra skeptikai, kurie sako, jog Seimas privalo tik svarstyti, bet neprivalo priimti mūsų parašais paremtą sprendimą. Taip gali būti. Mūsų antiteisinėje sistemoje įmanomi įvairūs viražai, bet ką skeptikai siūlo? Dažniausiai nuskamba tyla, pasyvus niurzgėjimas arba siūlymas jį rinkti Seiman. O kodėl mes tą turėtume daryti? Kam ten reikalingas dar vienas dykaduonis, kuris nestoja į vienas gretas su dirbančiais visuomenininkais?

Reikia suprasti paprastą taisyklę, jog kiekvienas veiksmas turi pasekmes. Kartais jų iš karto nepasimato, kartais gali kai kas ir nepavykti, bet jei dirbama tikint sava idėja ir nuoširdžiai, tai galima atlikti labai svarbų darbą – išjudinti visuomenę. Pakelti ją nuo kelių. Suburti ją į krūvą ir sukaupus pakankamai galios (šiuo atveju parašų) pasiekti rezultatą. Niekas mums netrukdo surinkti ne 50 000, o 100 000 parašų. O tai jau pakankamai rimtas skaičius, artėjant Seimo rinkimams ir dabar jame sėdintiems žmonėms mąstant apie savo kėdės išlaikymą.


Niekas netrukdo aplankyti jūsų vienmandatinėje teritorijoje išrinktus Seimo narius ir asmeniškai kreiptis, jog prisidėtų prie netinkamo migracijos įstatymo atnaujinimo atšaukimo. Renki parašus bei aplankai Seimo narį. Tai vienas, tai su kompanija. Tingi? Na, tada nesiskųsk, jog Seime priimami absurdiški įstatymai, mes gi valdžią protinam per pasyviai. Reikia tą daryti intensyviau, prieš rinkimus jie pradeda klausyti, išnaudokim šią progą.
Kontaktus, kuriais bus galima susisiekti su regioniniais šios iniciatyvos koordinatoriais, galėsite rasti straipsnio pabaigoje. Aš pats esu vienas iš Kauno koordinatorių. Su manimi galima susisiekti telefonu – 860157540 bei elektroniniu paštu – info@kulgrinda.lt

Esu eilinis Lietuvos pilietis, kuris visuomeninį pareigos jausmą derina su savo šeimyninėmis pareigomis. Lygiai kaip ir visi kiti renku ir rinksiu parašus, nes tikiu, jog tik realiais darbais galime pasiekti rezultatą ir būti savo likimo ir savo šalies šeimininkais. Nelaukiant, kol tokia atskira planeta – vadinama Lietuvos Respublikos Seimu – nulems mano, mano šeimos ir tautos gyvenimą. Ne, aš renkuosi pasipriešinimo kelią. Telkimosi ir taikaus pilietinio pasipriešinimo savivalei kelią. Kviečiu jungtis ir eiti kartu.

Iniciatyvos aiškinamasis raštas – http://interesas.lt/parasu-rinkimas-del-netinkamo-imigracijos-istatymo-atsaukimo/

Koordinatorių kontaktai – http://b3g.lt/kontaktai/

Iniciatyvos renginys facebook’e – https://www.facebook.com/events/828444620617852/

Marius Jonaitis