Aktualijos

Lietuva pagal pažangą diegiant inovacijas – antra ES

Written by admin · 1 min read

Čikagos „Bio International Convention 2013“ konferencijoje – Lietuvos privalumai biotechnologijų srityje.

Praeitais metais Lietuvos inovatyvumo augimas siekė daugiau nei 5 proc. ir buvo antras Europos Sąjungoje (ES). Tokius rezultatus skelbia Europos Komisija (EK), vertindama ES šalis pagal pasiektą pažangą inovacijų srityje.

Lietuvai pirmą kartą, ir vienintelei iš ES šalių, 2013 metų Inovacijų sąjungos švieslentėje (angl. „Innovation Union Scoreboard 2013“) pavyko pagerinti narystę šalių grupių klasifikacijoje. Lietuva iš menkų novatorių grupės persikėlė į nuosaikių novatorių grupę ir taip, pagal diegiamų inovacijų lygį, atsidūrė toje pačioje pozicijoje kaip Italija, Ispanija, Portugalija, Čekija, Graikija, Slovakija, Vengrija ir Malta.

Lietuva, turėdama 18 000 mokslininkų ir specialistų bei daugiau nei 25 labai pažangių mokslinių tyrimų ir gamybos bendrovių biotechnologijų srityje, išlieka vienu iš svarbiausių biotechnologijų inovacijų centru Rytų Europoje. Pasak užsienio investuotojų, vykdančių veiklą mūsų šalyje, Lietuvos inžinierių ir mokslininkų kuriami produktai bei atliekami moksliniai tyrimai pasižymi itin aukšta kokybe bei konkurencinga kaina.

Lietuvos verslo prekybos biuro Čikagoje iniciatyva š.m. balandžio 22 d. 9 val. Čikagoje vyksiančioje „Bio International Convention 2013“ konferencijoje rengiamas Lietuvos verslo aplinkos pristatymas. Pirmą kartą šiame tarptautiniame renginyje VšĮ „Investuok Lietuvoje“generalinė direktorė Milda Dargužaitė pristatys Lietuvos privalumus ir galimą užsienio kompanijų plėtrą biotechnologijų sektoriuje. Lietuvos pristatyme taip pat dalyvaus “Moog Medical Devices“ grupės prezidentas Martin Berardi bei Arūnas Karlonas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius. Diskusiją moderuos Gary Keller, „Xomix, Ltd“ prezidentas ir vykdantysis direktorius. Diskusijoje bus gvildenamos kelios temos:
•    Palanki Lietuvos infrastruktūra ir gyvybės mokslus remianti šalies politika
•    Išsilavinę ir konkurencingi specialistai bei stipri šalies mokslinė bazė
•    Partnerystės galimybės klinikinių tyrimų ir jų reguliavimo srityse
•    Tarptautinio bendradarbiavimo galimybės ir augantis regiono plėtros potencialas

Plačiau apie Lietuvos biotechnologijų ir gyvybės mokslų sektorių, kviečiame skaityti „Investuok Lietuvoje“ internetiniame puslapyje anglų kalba: Lithuania: an emerging biotech investment destination .
„BIO International Convention 2013“ konferencija sulauks beveik 17 tūkstančių dalyvių. Renginyje dalyvaus  aukščiausio lygio vadovai, mokslininkai ir investuotojai iš viso pasaulio, kuriems aktualios naujausios biologijos mokslo technologijos, bendradarbiavimo bei verslo plėtros galimybės.
Norintiems susitikti su vienu iš Lietuvos delegacijos atstovu renginyje arba gauti papildomos informacijos apie šalies privalumus, kviečiame susisiekti su Agne Selemonaite el. paštu: agne.selemonaite@investlithuania.com. Norėdami gauti daugiau informacijos ar užsiregistruoti į renginį, prašome apsilankyti: www.convention.bio.org.

Apie „Investuok Lietuvoje“

„Investuok Lietuvoje“ yra tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra prie Ūkio ministerijos, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.

Daugiau informacijos:

Aida Papšė | „Investuok Lietuvoje“ rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė
Tel.: (85) 219 43 44, (8 682) 17387 | El. p. aida.papse@investlithuania.com