Aktualijos

Lietuvos ambasadorius pasirašė sutartį su Meksika dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo

Written by admin · 1 min read

Lietuvos ambasadorius Meksikai Žygimantas Pavilionis vasario 23 dieną Lietuvos Vyriausybės vardu kartu su Meksikos finansų viceministru Jose Antonio Gonzalezu Anaya pasirašė Lietuvos ir Meksikos vyriausybių sutartį dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo.

Iškilminga sutarties pasirašymo ceremonija buvo surengta istorinėje pirmųjų Meksikos prezidentų rezidencijoje Meksikos nacionaliniuose rūmuose.
Lietuva tapo trisdešimt trečiąja šalimi, su kuria Meksika pasirašė tokio pobūdžio sutartį.
Vizito Mechike metu ambasadorius dvišalius santykius aptarė su Meksikos užsienio reikalų ministerijos Europos padalinio vadovu ambasadoriumi Madrazo Bolivaru.
Ž.Pavilionis perdavė pakartotinį kvietimą Meksikos Prezidentui Felipei Calderonui Hinojosai ir Meksikos užsienio reikalų ministrei Patriciai Espinosai 2012 metais apsilankyti  Lietuvoje.
Prieš tai ambasadorius dalyvavo iškilmingame Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime, kurį Lietuvos ambasada Vašingtone surengė kartu su Lietuvos garbės konsulu Meksikoje Ronénu Waiseriu Landau.
JAV gyvenančio lietuvio pianisto Edvino Minkštimo koncerte dalyvavo Meksikos administracijos ir Kongreso atstovai, verslininkai, vietos lietuvių ir litvakų bendruomenių nariai.
Ž.Pavilionis iškilmingame renginyje pažymėjo, kad pastaraisiais metais Lietuva ir Meksika intensyviai bendradarbiavo daugiašalių santykių plotmėje, ypač Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai metu.
Jis teigė esąs įsitikinęs, kad bendromis demokratinėmis vertybėmis paremtas Lietuvos ir Meksikos bendradarbiavimas bus vystomas ir toliau, o būsimas Lietuvos pirmininkavimas ES jį dar labiau paskatins.
Lietuvos ir Meksikos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 m. lapkričio 5 d. Šiuo metu Meksika yra vienuolikta pagal sukuriamo BVP dydį ekonomika pasaulyje. Lietuva ir Meksika yra pasirašiusios dvišalius susitarimus dėl bendradarbiavimo švietimo, kultūros, meno ir sporto srityse. Nuo 2004 m. rugsėjo 1 d. Meksika taiko Lietuvai bevizį režimą.

Nuotraukoje: Lietuvos ir Meksikos vyriausybių sutartiės dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo pasirašymo ceremonija. (Nuotrauka: LR ambasada JAV)