Aktualijos

Mes atkūrinėjome šią valstybę ne tam, kad specialiosios tarnybos piktnaudžiautų savo įgaliojimais

Written by Redakcija · 2 min read

2019 m. balandžio 30 d. 14 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Mes atkūrinėjome šią valstybę ne tam, kad specialiosios tarnybos piktnaudžiautų savo įgaliojimais.“

2019-04-21 „Lietuvos ryto“ TV laidoje 24/7, 2019-04-23 „Lietuvos ryto“ dienraštyje ir www.lrytas.lt straipsniuose atskleista tyrėjos Rasos Bernatonytės drąsa – kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl korumpuotos FNTT vadovų veiklos, neteisėtą kišimąsi į ikiteisminius tyrimus. Generalinė prokuratūra, pažeisdama Pranešėjų apsaugos įstatymą, Rasai Bernatonytei nesuteikė pranešėjos statuso ir įstatymu numatytos apsaugos. FNTT vadovai pradėjo susidorojimą su šia tyrėja.

Signataras Zigmas Vaišvila jau viešino šią situaciją. Iš pareigų atleistas FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas, kuris neperspėjęs ir be Zigmo Vaišvilos sutikimo padarė Zigmo Vaišvilos pokalbio su Dainiumi Baršausku video/audio įrašą. Z. Vaišvila 2019-03-06 d. buvo atėjęs pas D. Baršauską aiškintis, kodėl D. Baršauskas neteisėtai kišasi į ikiteisminio tyrimo, kuriame tiriamos buvusio vidaus reikalų ministro pavaduotojo Juozo Matonio veikos, eigą, trukdo tyrėjai R. Bernatonytei vykdyti prokuroro pavedimą išsiaiškinti, kas banke išgrynino Juozo Matonio iššvaistytus UAB „Skomė“ beveik 163000 EUR.

FNTT direktorius Antoni Mikulskis, net raštu R. Bernatonytei nurodęs vykdyti ne prokuroro, bet FNTT viršininkų nurodymus, atsisakė signatarui Zigmui Vaišvilai pateikti 2019-03-06 D. Baršausko ir Z. Vaišvilos pokalbio video/audio įrašą, motyvuodamas tuo, kad tai yra ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Tačiau prokuroras M. Greičius, vadovaujantis Juozo Matonio ir jo bendrininkų veikų tyrimui, raštu Z. Vaišvilai patvirtino, kad jis, kaip tyrimui vadovaujantis prokuroras, nesankcionavo šio Z. Vaišvilos pokalbio su D. Baršausku įrašo ir kad šio įrašo nėra šio ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

Tad klausimas paprastas ir tiesmukas. Kas meluoja – FNTT direktorius ar prokuroras?

Šis klausimas užduotas raštu FNTT direktoriui Antoni Mikulskiui ir kitu raštu – Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui Justui Lauciui. Klausimus teikti tenka raštu, nes FNTT direktorius A. Mikulskis atsisakė ne tik pateikti šį video/audio įrašą, bet ir priimti Z. Vaišvilą – atseit tuo pažeis proceso dalyvių lygiateisiškumą. O tai, kad Juozas Matonis suklastotų dokumentų ir nuo 2014-12-06 d. neegzistuojančios įmonės vardu valdo UAB „Skomė“ (7676 kv.m patalpų Konstitucijos pr. 12 Vilniuje) nekilnojamojo ploto ir pardavinėja šį turtą, tai, matyt, nepažeidžia kitų proceso dalyvių teisių, A. Mikulski?!

2019-04-25 d. susitikime su Zigmu Vaišvila Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius atsisakė atsakinėti į Zigmo Vaišvilos klausimus, kodėl prokuratūra leidžia Juozui Matoniui, beje, buvusiam ir prokuroru, laisvai daryti, ką nori. Justas Laucius, pagarsėjęs tuo, kad vadovauja korupcinei Eligijaus Masiulio „tulpių“ bylai, be jokių motyvų Z. Vaišvilai pasakė, kad FNTT dirba gerai. Kodėl taip manote, prokurore Justai Lauciau? Todėl Z. Vaišvila raštu kreipėsi į J. Laucių, kad išsiaiškintų, kas meluoja – FNTT direktorius ar tyrimui dėl Juozo Matonio veikų vadovaujantis prokuroras M. Greičius?

Suprantama, kad yra ką ir dėl ko slėpti – 7676 kv.m komercinių patalpų Konstitucijos pr. 12 Vilniuje šiek tiek vertos. Todėl ir tenka slėpti pasikarščiavusio buvusio FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininko Dainiaus Baršausko neapgalvotai ir neteisėtai įrašyto pokalbio su Zigmu Vaišvila turinį.

FNTT tyrėja Rasa Bernatonytė, paviešinusi, kad D. Baršausko pavaldiniai verčiami dirbti ne pagal Baudžiamojo  proceso kodeksą, bet pagal „Baršausko kodeksą“, toliau persekiojama. Tirti šią FNTT vadovų veiklą raštu atsisakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Zigmą Vaišvilą dėl šių klausimų priimti vengia ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kažkodėl gynęs principingą Kauno tardymo izoliatoriaus vyr. finansininkę Rasą Kazėnienę dėl jos atskelistos korupcijos šioje įstaigoje ir priėmęs ją į savo rinkimų komandą, tačiau „nematantis“ FNTT vadovų veiklos ir neginantis korupciją FNTT atskleidusios Rasos Bernatonytės.

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėja Živilė Navickaitė – Babkin jau nebeatsakinėja į signataro Zigmo Vaišvilos skambučius dėl priėmimo laiko. Matyt, laukia, kol Saulius Skvernelis taps Lietuvos Prezidentu.