Aktualijos

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis. „Kremliui patiktų, jei Lietuva paskelbtų, kad D. Grybauskaitė priklausė nusikalstamai organizacijai“

Written by Biciulystė Siūlo · 5 min read

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis. „Kremliui patiktų, jei Lietuva paskelbtų, kad D. Grybauskaitė priklausė nusikalstamai organizacijai“ Rugpjūčio 8 dieną LRT laidoje „Dienos tema“ buvęs Aukščiausiosios tarybos, vėliau pasivadinusios Atkuriamuoju Seimu, pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis, komentuodamas savo partijos „pusantro nario“ iniciatyvą – parengti įstatymo projektą, smerkiantį Lietuvos komunistų partiją kaip nusikalstamą organizaciją – kalbėjo tiesmukai: „visuomenė klaidinama“.

Mat tokios partijos nė nebuvę („Bet kas yra smerkiamas? Tam tikra administravimo, okupacinės valdžios pagalbinė struktūra. Gal ir verbavimo sau pareigūnų struktūra. Jai dabar suteikiamas garbingas politinės partijos statusas“), vadinasi, būtų smerkiamas, jo žodžiais tariant, „fantomas“. Nusikaltimus organizavo ir vykdė „gauja, klanas, klika“, o tai, kad ji suvažiavime pasivadino Lietuvos komunistų partija, dar nėra pagrindas ją taip ir toliau vadinti: „Kas nebuvo politinė partija, neturi būti vadinama „partija“, o paskui jau pasmerkiama.“

Beje, ar vadintina partija toji, kuri liko ant platformos, profesorius nepatikslino.

Be to, toks fantomo pasmerkimas esą nudžiugintų Kremlių… Mat rastųsi proga po visą pasaulį paskleisti kontroversišką žinią apie Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę – taip jie jos nekenčią.

„Kremlius būtų labai patenkintas galėdamas visais savo kanalais ir ruporais transliuoti pasauliui, kad Lietuvos Respublika parlamento lygiu paskelbė, jog Lietuvos Respublikos prezidentė praeityje priklausė nusikalstamai organizacijai“, – atviravo Vytautas Landsbergis.

Tiesa, jis nė nebandė neigti tai, kas nepaneigiama: nei, kad toji organizacija, apie kurią įstatymo autoriai Laurynas Kasčiūnas ir Audronis Ažubalis kalba kaip apie Lietuvos komunistų partiją, buvo nusikalstama; nei, kad tam dariniui, kad ir kokiu vardu jį pavadintum – partija, kaip tai daro įstatymo autoriai, ar gauja, klanas, klika, kaip ją įvardija V. Landsbergis, priklausė, be kitų, ir prezidentė. 

Tik ar po šitokio „pervardijimo“ Kremliaus pasitenkinimas nublanks, pokalbininkai jau nebeaptarinėjo – žurnalistei pasirodė kur kas įdomiau, kaip čia toks patyręs politikas kaip Audronis Ažubalis staiga tapo „naivuoliu“ (suprask: vatniku).

Tačiau mes ir patys galime paeksperimentuoti, pavyzdžiui, pakeiskime A. Ažubalio veidaknygės įrašo tekste įvardijimą LKP siūlomais prof. Vytauto Landsbergio gauja, klanas, klika:

Kadangi mano ir Laurynas Kasčiūnas projektas dėl LKP įvertinimo viešojoje erdvėje susilaukia daug komentarų, noriu pabrėžti kelis aspektus, kurie yra komentuojami neteisingai:

1. Rengiant projektą turėta omenyje, jog buvo žmonių, kurie LKP | gaujai, klanui, klikai priklausė daugiau iš reikalo, o ne idėjos. Todėl projektas ir jame numatytas LKP | gaujos, klano, klikos įvertinimas nėra nukreiptas į konkrečius asmenis, o į LKP | gaują, klaną, kliką kaip juridinį vienetą. Kitaip tariant, pasmerkiama LKP kaip organizacija, o ne visi jos nariai;

2. Įpareigojimas paskelbti viešai apie savo priklausomybę ir funkcijas LKP | gaujoje, klane, klikoje galioja tik „karjeros komunistams“ – žmonėms užėmusiems aukštas, vadovaujančias pareigas LKP | gaujos, klano, klikos struktūrose ir veikusiems prieš Lietuvą ir jos gyventojus, bei tiems, kurie „legitimizavosi“ Nepriklausomoje Lietuvoje ir darė karjerą, galbūt nutylėdami apie savo praeitį;

3. Turint omenyje 2 ankstesnius punktus, bandymas sieti šį mūsų pateiktą LKP | gaujos, klano, klikos veiklos įvertinimo projektą su aukščiausiais šalies vadovais yra didelė klaida.

Pokalbio išrašas ČIA (https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/222648/v-landsbergis-kremliui-patiktu-jei-lietuva-paskelbtu-kad-d-grybauskaite-priklause-nusikalstamai-organizacijai#.W2tGgE6wPbE.facebook)

KOMENTARAI:

tam O vis tik,        2018-08-11 17:09

Ne tautos patriarchas, tik vienos partijos, jeigu ką. O Prezidentu tauta jo taip ir neišrinko, ir šiaip, jam labai sunkiai sekėsi vienmandatinėse, tauta seniai įžvelgė keliaveidystę, daug kam ir dabar sunku tuo patikėti…

Geroji Naujiena       2018-08-11 16:45

Viskas turi pradžią ir pabaigą. 
2019 liepos 12-ą baigsis kraštą alinantis Burokevičiaus Pavaduotojos, dar žinomos ir kaip “Magnolija”, valdymas.

pikasiui       2018-08-11 16:23

Labai tikėtina, jog agentas “Dėdulė” solidariai gelbėja agentės “Magnolijos” kailį, kad ši galėtų gauti svarbų kremlinams įtakos postą Briuselyje.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-11 15:45

to “Dzeikas     2018-08-11 11:57
dr. Ramanauskas:” Pritariu. Patikslinimas teisingas. Pagal veikimą šį ponia dvasinė ubagė iš tikro neatsisakė Lietuvos naikinimo – pavergimo. Ir pagal mano supratimą, ne popiergalis yra svarbus, o pagal darbus spręndžiu. Tai užsigrūdinusi Lietuvos priešė, antikonstitucininkė.

Photos       2018-08-11 14:46

Labai graži straipsnį iliustruojanti nuotrauka.
KPSS Partškolos direktoriaus pirmoji pavaduotoja, sveikina Marksizmo-leninizmo katedros profesorių gavusį apdovanojimą “Za zadlūgi”.
Jeigu ant Raudonos juostos kuria perjuostas drg. Liandsbergis būtų dar ir užrašas “Komnistinio darbo žymūnui”, tuomet viskas atrodytų tiesiog idealiai.

Dzeikas       2018-08-11 11:57
Dzeikas       2018-08-11 14:38

  Pikasui: 
kai sukursiu savo benefisa ,pakviesiu jus. Galesite iki soties apie mane kalbeti.
O dabar atsakykite i klausima, kodel p. Grybauskaite turetu buti toleruojama Prezidentes pareigose, jeigu i rinkimus ejo su melaginga autobiografija? 
Klausiu paprasta klausima, gaunu is jusu vietoj to kalbas apie mano persona. Gi diskusijos objektas prezidentes melas kandidatuojant pirmajai kadencijai.
  To Dzeikasui:
O 1990m kovo 11d, kai buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybes atstatymo Aktas ir de jure isigaliojo Lietuvos respublikos valstybingumas toji partija(TSKP, Lietuvoje vadovaujama Burokeviciaus) ir Dalios Grybauskaites naryste joje?

dr. Ramanauskas:
“Taip, Dalia Grybauskaitė PRIKLAUSĖ nusikalstamai organizacijai TSKP.”
———————————————————————————————————————-
Kodel “priklause”, o ne PRIKLAUSO? Jus matete isstojimo is TSKP partijos pareiskima?As nemaciau.Jei kas mate D. Grybauskaites pareiskima del isstojimo is TSKP – pateikite. Paskaitysim, ivertinsim ir jeigu jis datuotas iki kovo 11d ar neuzilgo po jos – kaltinima tevynes isdavyste atsiimsiu. Del kolaboravimo – visi mes kolaboravome (apart disidentu ir nedidelio kiekio ignoravusiu kolaborantus ir ju privelegijas. Garbe tokiems zmonems).
  Taciau likti TSKP Lietuvos valstybes pilieciui PO KOVO 11 d. Akto – tai jau ne kolaboravimas. Tai valstybes isdavyste. Plius apsunkintas melo apie naryste toje partijoje. 
Ciatoks tulas “Pikasas” nuduodamas nekaltaja mergele nezinancia kaip vaikai pradedami paprase girdi pateikite irodymu, kad madam kazkuom nusikalto Lietuvai. Apsimesim ,kad mineta asaba istiesu nezino kaip pradedami vaikai. Todel smulkai paaiskunu: 
Irodyti zmogaus dalyvavima nusikaltimuose pries valstybe privalo teismas.
Irodyti politiko NEDALYVAVIMA nusikaltimuose pries valstybe kuria jis atstovauja – privalo PATS politikas. Arba jis pereina i eilinio zmogaus ranga ir tada jau tegul kam dera ir reikia irodineja jo kaltuma.
Bet ne, madam Grybauskaite nenulipa nuo 2 kedziu: teisies kaip prezidento, o atsakomybe kaip eilinio zmogaus.O meisterzingeris Pikasas lakstingala suokia apie madam politine nekaltybe.
Na Pikasas zmogus , todel nekaltinsiu tuom, ko irodyti negaliu – samoningu melu. Sakykim taip, pats susipainiojo ir mus supainiot nori.

Be kita ko       2018-08-11 9:33

į gaują, klaną , kliką net DU KARTUS brovėsi ir švenčiausias V. Landsbergis. Todėl tokios garbingos organizacijos, į kurią garbe laikė patekti dėdulė, jokiu būdu negalima vadinti nusikalstama.Apie platformin inkus, kuriems priklausė ir juodojo diržo savinin kė, nėra net kalbos.- tai buvo labiausiai patriotiška ir Lietuvą mylinti šutvė.

buvo buvo kaip nebuvo       2018-08-11 9:07

Nebuvo kompartijos, nebuvo okupacijos…
Ir kodėl kažkas ėjo į miškus partizanauti?
Aaaaa, buvo trėmimai į sibirus.
Nu tai juos vykdė marsiečiai.
O kadangi ufonautai irgi tik fantazijos,
reiškia nebuvo ir trėmimų.
Tai buvo savanoriškas masinis turizmas.
Nebuvo burokevičiaus partijos.
Nebuvo ir Sausio 13-sios.
Pasivaideno.
Nebuvo Kovo 11-sios.
Nes nebuvo reikalo atkurti Lietuvos valstybę.
Nes ir Lietuvos nebuvo.
Jeigu Patriarxas sako jog nebuvo, taip ir yra.
Nėra Lietuvos.
Nes jeigu Lietuva būtų,
jeigu būtų lietuvių,
tai aikštėse stovėtų kartuvės komunistams.
Ir tiems kurie tvirtina jog “nebuvo”.

Ema       2018-08-11 8:46

Na taip, VL pats pripažino, kad DG priklausė (o gal ir tebepriklauso?) tai nusikaltėlių šutvei, tik išsigando, kad jeigu Lietuva tai pripažins, tuomet kremliui bus džiaugsmo, o VL PAGRINDINIS uždavinys, kad tik kremlius nirštų, pyktų, keršytų? Jam labai svarbios kremliaus emocijos, bet visai neįdomios Lietuvos piliečių nuotaikos, visai. Be to, gal jis išsigando, kad žmonės prisimins, kas paskyrė Lietuvai tokią dalią, kas nukėlė DG nuo tskp platformos ir į Nepriklausomos Lietuvos Prezidento sostą įsodino 2 kadencijom? Berods, Z. Vaišvila vis platina savo duomenis apie tai, kad Rusija į kažkokį jo paklausimą apie DG karjerą atsakė, kad DG yra Rusijos valstybinė paslaptis. Ir kas čia gali žinoti, kas džiugina, o kas liūdina tą kremlių? Man kartais atrodo, kad jam begalinį džiaugsmą galėjo sukelti DG Lietuvos Prezidento poste, štai taip. O VL šiuo savo pareiškimu pasiekė dugną, giliau nebėra kur.

Algimantas Zolubas       2018-08-11 8:30

Kritikuodamas A.Ažubalio ir L.Kasčiūno įstatymo projektą dėl LKP pasmerkimo, profesorius V.Landsbergis teigia, kad idėja paskelbti kadaise nė nebūtą „Lietuvos komunistų partiją“ realia organizacija atskleidžia sumanytojų karštuolišką naivumą ir kompetencijos stoką.
Kaip „išmaniai“ užsimerkimu išsprendžiamas reikalas; matydamas blogį, prieš jį užsimerki ir blogis dingsta. Pasmerkimu nei kuriama, nei atkuriama LKP, smerkiamas po šia etikete esamas blogis, kuris be pasmerkimo nedingtų, nedingsta, nes nematydamas LKP etiketės, jos turinį palieki. Buvus ir aktyviai veikus LKP SSKP sudėty liudija tautos genocidas, kuris ir užsimerkus nedings. LKP vadinti fantomu reiškia, kad partizaninis karas Lietuvoje buvo mūšis su vėjo malūnais, tautos genocidas – tautų draugystės reiškinys, genocidas ideologiniu pagrindu – „šviesiam komunistiniam rytojui“ tarybinio žmogaus kūrimas. Pajuokavimas?!
Teiginys, kad tik pusantro konservatoriaus teikia įstatymo projektą neatitinka tikrovės, nes 2017 m. birželio 27 d. buvo priimta Seimo rezoliucija „Dėl Lietuvos Komunistų partijos nusikalstamos veiklos įvertinimo“ (balsavo 78 Seimo nariai iš 141, už – 53, prieš – 1, susilaikė – 24), už rezoliuciją balsavo 27 (ne pusantro) TS-LKDF nariai, kurioje pakvietė Lietuvos Respublikos Vyriausybę, vadovaujantis susiklosčiusia Lietuvos įstatymų leidybos tradicija vertinant Sovietų Sąjungos represines struktūras Lietuvoje (žr. įstatymą „Dėl SSRS Valstybės Saugumo Komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos“), kuo skubiau parengti Lietuvos Respublikos įstatymą, kuris Lietuvos Komunistų partiją pripažintų nusikalstama organizacija.
Vengimas per pasmerkimą pamaloninti Rusiją, pakenkiant Prezidentei ar kitiems buvusiems SSKP ar LKP nariams neturi pagrindo, nes teikiamas projektas nenukreiptas į susidorojimą su jais. 
Kadangi Vyriausybė į Seimo rezoliuciją neatsiliepė, dviejų Seimo narių teikiamas projektas Seimui yra logiškas, teisiškai motyvuotas žingsnis.
Tai kas gi čia yr? Atsikvošėkime visi, partiniai ir nepartiniai Lietuvos piliečiai, nes pajuokavimams kalbamu reikalu vietos tikrai nėra. Diskusijoms ir seminarams – taip pat.