Aktualijos

Propaganda, „Vieningoji Lietuva“ ir revoliucija

Written by admin · 2 min read

Kai pažiūriu žinias, kurias rodo Rusijos TV kanalai, tai kraujas užverda ir norisi eiti „ukrainiečiams-fašistams“ snukius daužyti. Tiek propagandos paleista, kad vežimu vežk. Visko ten yra – ir lavonų, ir žudymų, ir skausmo, ir kančių, ir branduolinių pelenų.

I

Kai paklausai mūsų konservatorių keliamų isterijų per televizorių ar radiją, tai kraujas užverda, baimė apima ir norisi eiti snukius rusams ir Kremliaus agentams daužyti, kol jie dar iš Lietuvos nepabėgo, arba norisi bėgti kuo toliau, kur akys veda, arba bunkerį miške statyti ir miltus su cukrumi pirkti. Viskas, karas, pagal konservatorius, jau įvyks rytoj.

 

Štai du visiškai atitinkantys vienas kitą, tačiau skirtingų nuostatų propagandiniai procesai. Abu jie yra pavojingi. Jie skaldo visuomenę. Jie kiršina žmones, verčia juos vienus kitais nepasitikėti, vienus kitų nekęsti. Jie skatina žmones prieš kitaip manančius žmones imtis psichologinio ir fizinio smurto priemonių.

Abu šie procesai yra klastingi, nes slepia tikruosius ketinimus. Rusijos valdžia kartu su partija „Vieningoji Rusija“ į propagandos skleidimą meta milijonus. Kiekvieną dieną televizijų laidų vedėjai žmonėms aiškina, kad Ukrainą užėmė fašistai, „maidanovcai“, „banderovcai“ ir kitokie niekingi padarai, kurie skriaudžia rusus, atima iš jų turtus bei muša juos.

Tikrovėje taip nėra. Visi mes tai žinome. Tikrovėje yra tai, kad didelė propagandinė mašina siekia apkvailinti savo piliečius, pateisinti agresyvią ir Rusijos visuomenei žalingą Vladimiro Putino ir jo grupuotės vykdomą politiką ir karą.

Lietuvos konservatoriai be perstojimo rėkia ir kelia isteriją, kad rusai puola, kad Kremliaus agentai jau užėmė valdžią, jie sėdi Seime, žiniasklaidoje, politinėse partijose ir visuomeninėse organizacijose. Reikia su jais kovoti. Kur yra Valstybės saugumo departamentas? Kodėl nesiima neutralizavimo, užkardymo priemonių?

Tikrovėje taip nėra. Visi mes tai žinome. Tikrovėje yra tai, kad konservatoriai, keldami paniką ir isterijas, tačiau nieko realaus nedarydami ir nesiūlydami, siekia ne užtikrinti visuomenėje saugumą, o mobilizuoti savo rinkėjus prieš prezidento rinkimus.

Jeigu reikės eiti ginti Tėvynę, tai eisiu, be konservatorių raginimo, be isterijos, panikos, rėkimo, be plaukų rovimo ir išprotėjimo. Paprasčiausiai atsistosiu ir eisiu. Darbą darysiu, o ne rinkimų kampanija užsiimsiu.

II

Lietuvoje formuojasi nauja politinė jėga. Sąlyginai pavadinkime ją „Vieningoji Lietuva“, kuri apima konservatorius, liberalus sąjūdiečius bei dalį socialdemokratų. Šios jėgos formuotojams liko galutinai perimti socialdemokratus, nes nemaža jų dalis vis dar priešinasi. Politinės jėgos formavimo rezultatus pamatysime greitai, kai bus formuojama nauja vyriausybė.

Visiems verta prisiminti, kad demokratija yra mechanizmas, sugebantis suderinti daug skirtingų interesų. Demokratija apsaugo mus nuo teroro, smurto, persekiojimo, neapykantos ir karo. Demokratija yra mūsų laisvių ir teisių garantas. Demokratinėje šalyje negali būti viena partija, viena nuomonė, viena politika, viena pozicija bei viena tiesa. Mes, vyresnio amžiaus žmonės, puikiai žinome, ką reiškia viena partija ir viena nuomonė.

III

Žmonės dažnai vieni kitų klausinėja: kas gi yra ta revoliucija? Ji yra gėris ar blogis? Į tokį klausimą galima duoti tokį atsakymą.

Revoliucija yra blogis, tačiau neišvengiamas. Revoliucija yra gėris didžiausio blogio karalystėje.

Normalioje šalyje visi piliečiai laikosi įstatymų reikalavimų. Įstatymus priima piliečių atstovai. Įstatymai leidžia piliečiams rinkti savo atstovus, ginti savo teises rengiant demonstracijas, protestus, konferencijas, kritikuojant valdžią ir jos sprendimus. Jeigu piliečiai laikosi įstatymų reikalavimų gindami savo teises, tai viskas yra gerai. Jeigu valdžia laikosi įstatymų, girdi, ką sako piliečiai ir sprendžia jų problemas, tai viskas yra gerai. Demokratija veikia.

Nenormalioje šalyje valdžia, siekdama apsaugoti save ir savo interesus nuo piliečių interesų, iškraipo ir klastoja rinkimus į piliečių atstovų rūmus (parlamentą), draudžia piliečiams ginti savo teises ir laisves, neleidžia jiems protestuoti, neatsižvelgia į jų interesus ir galų gale pradeda aktyviausius piliečius persekioti, bausti ir kitaip gadinti jiems gyvenimą bei priima drakoniškus įstatymus, kurie atima visas piliečio turėtas laisves ir padaro jį beteisį, tinkamą tik egzistavimui ir tarnavimui, padarą.

Taigi, normalus, laisvas ir laisvę mylintis pilietis pradeda ginti savo teises. O jas ginti galima tik revoliucijos būdu. Tokį įvykių scenarijų matėme Ukrainoje.
Alfa.lt, tiesos.lt